Data: 2020.11.25 15:41
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Spalis - kovos su krūties vėžiu mėnuo

vlmedicina.lt | 2015-10-01 10:36:59

Moliūgai, šaltalankių arbata, po kojomis šnarantys klevų lapai… Oranžinė spalva – tinkamiausia apibūdinti spalio mėnesiui. Rožinė tam tinkama taip pat! Kodėl? Nes spalis – kovos su krūties vėžiu mėnuo. Ta proga rengiamas specialus žygis į Medininkus ir fotografijų paroda.

Renginiai
Paspausti ant paveikslėlio, kad padidėtų

Krūties vėžys – dažniausia išsivysčiusių šalių moterų onkologinė liga.

Jau daugelį metų iš visų moterų onkologinių susirgimų ši liga dažniausia ir Lietuvoje.

Anksti diagnozavus krūties vėžį, išgelbėti galima daugiau nei 90 proc. moterų.

SPALIO 24 D. - ŽYGIS Į MEDININKUS

KĄ VEIKSIME?

Žygiuosime apie 10–15 km pėsčiomis. Žygio metu susipažinsime su Medininkais ir Medininkų apylinkėmis. Visos kelionės metu mus lydės Vilniaus keliautojų klubo žygių vadovas Marius Trapnauskas.

Į žygį kviečiame registruotis energingas ir aktyvias šiaurietiškojo ėjimo mėgėjas. Žygis skirtas moterims, bet lauksime ir vyrų, norinčių žygiuoti drauge.

Pietausime gamtoje. Turėkite maisto ir vandens. Pasirūpinkite patogia avalyne, apranga pagal oro sąlygas ir gera nuotaika.

KUR SUSITIKSIME IR KADA IŠVYKSIME?

7.45–7.55 val. susitinkame prie sporto klubo „Impuls“ (Kareivių g. 14, automobilių stovėjimo aikštelėje).

8.00 val. išvykstame iš Vilniaus.

Sugrįžti į Vilnių planuojame apie 15.00–16.00 val.

KĄ APLANKYSIME?

Vos už trisdešimties kilometrų nuo Vilniaus nutolusią Medininkų gyvenvietę, kur baigiasi ne tik Lietuva, bet ir Europos Sąjunga, anapus kordono — Baltarusija. Medininkai nuo seno garsėja savo istorine praeitimi, mokslininkai šalimais esančiai kalvai priskyrė aukščiausiosios Lietuvoje titulą, o 1991-ųjų vasarą pašiurpino čia vykusios kruvinos žudynės.

Aplankysime dešimtąsias 1991-ųjų tragedijos metines minint įrengtą memorialą.

Taip pat aplankysime Medininkų pilį. Ši pilis – didžiausia gardininė pilis Lietuvoje, užima daugiau kaip 2 ha plotą, o su apsauginiais grioviais ir pylimais 6,5 ha plotą.

Aplankysime Aukštóją arba Aukštąjį kalną, esantį Medininkų aukštumos moreniniame masyve, Juozapinės draustinyje. Aukštojas yra aukščiausias Lietuvos taškas. Aukštis virš jūros lygio 293,84 m. Kalno paviršius suformuotas per priešpaskutinį ledynmetį. Suklotas iš moreninio priemolio ir priesmėlio su žvirgždo, gargždo ir riedulių priemaiša. Aukštojo kalvos aukščiausiąją vietą žymi įbetonuotas geodezinis ženklas, o lankytojams pastatytas atminimo akmuo su užrašu Aukštojas ir kalvos aukštį žymintis skaičius – 294 m., pastatytas medinis apžvalgos bokštas.

Taip pat užlipsime į ilgą laiką aukščiausia Lietuvos vieta laikytą Juozapinės kalną (292,70 m virš jūros lygio). Ši vieta pažymėta rieduliu pirmąjam Lietuvos karaliui Mindaugui atminti. Šalimais yra pastatytas ir apžvalgos bokštas, ant kurio užlipę būsime 300 metrų virš jūros lygio.

PAPILDOMA INFORMACIJA

Biuras finansuoja transporto išlaidas ir kelionės vadovo paslaugas. Apie papildomus mokesčius (jeigu jų bus), informuosime vėliau.

Būtina išankstinė registracija el. p. ugne.ozarovskyte@vvsb.lt arba tel.: (8 5) 2053 416. Registruodamiesi pateikite savo vardą, pavardę, amžių, telefono numerį ir el. paštą. Registracija vyksta iki spalio 20 d. Paskubėkite registruotis – vietų skaičius ribotas!

PARODA „MENAS KOVOJE PRIEŠ VĖŽĮ“

Medikai ir menininkai suvienijo savo jėgas kovoje prieš vėžį. Pristatome fotografijų parodą, kurios tikslas – paskatinti Lietuvos gyventojus susirūpinti savo sveikata ir dalyvauti Valstybės finansuojamose atrankinėse patikros programose – nemokamai pasitikrinti dėl gimdos kaklelio, krūties, storžarnės bei prostatos vėžio.

Nuotraukose siekiama menine estetine kalba per veikėjų (šeimos ar artimų žmonių grupės) išgyvenamus jausmus išreikšti galimą susidūrimą su liga ir pateikti informaciją apie galimybę išvengti vėžio.

Ši paroda – tai tik dalis vaizdinės informacijos pavadinimu „Sužinok, suprask, pasitikrink“. Tiek Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, tiek Nacionalinis vėžio institutas leidžia ir nemokamai gyventojams dalija leidinius apie atrankinės patikros dėl vėžio programas. Apie šias programas yra parengti keturi vaizdo klipai, kurie demonstruojami sostinės bei daugelio rajonų poliklinikose, rodomi Vilniaus miesto viešajame transporte.

Parengti nuotraukų ciklai keliauja po įvairias šalies vietoves bei įstaigas. 2015 m. spalio 1 – lapkričio 13 d. paroda eksponuojama Antakalnio poliklinikoje, 1 aukšte prie registratūros.

Vilniaus visuomenės sveikatos biuro informacija