Data: 2020.12.06 00:52
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Smarkus skausmas pilvo apačioje, išskyros, blogas kvapas

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2018-02-02 00:02:15

Klausimas. Visada mėnesinių metu jaučiu tokį skausmą, jog tenka važiuoti į ligoninę ieškoti pagalbos, taip pat visados ne mėnesinių metu jaučiu skausmą šone pilvo apačioje. Iš pradžių daktarė sakė, jog turiu cistą, bet kai apsilankiau po mėnesio sakė, jog cista išnyko, tačiau šis skausmas jaučiamas visada. Teko lankytis pas kitą daktarą, jis išrašė vaistų nuo cistų, maniau, jog padėjo, bet po mėnesio vėl pradėjo skaudėti, negana to, pasirodė rudos spalvos išskyros. Tai jau trečias kartas, kai praėjus po mėnesinių 9 dienoms pradeda nereguliariai rodytis rudos išskyros, taip pat jaučiamas blogas kvapas bei skausmas nugaros apatinėje dalyje, labai dažnai vaikštau šlapintis, dažnai lytiniu santykiu metu jaučiu skausmą. Mėnesinės yra reguliarios. Būtų įdomu sužinoti jūsų nuomonę, kadangi esu sportininkė pasitaiko tokių atvejų, jog po staigaus krūvio taip pat pradeda labai skaudėti pilvo apačią. Ačiū už atsakymą. Patricija, 23 m.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Atsako gydytoja akušerė ginekologė Rita Banevičienė

Aprašote daug lėtinį mažojo dubens skausmą lydinčių negalavimų: šlapinimosi sutrikimą, nemalonaus kvapo išskyras, skausmingus lytinius santykius, aciklinį kraujavimą, dėl kurių galima būtų manyti, kad skausmo priežastis yra uždegiminis procesas mažajame dubenyje. Tačiau kitos lėtinės ginekologinės ligos, pvz., endometriozė, taip pat ir neginekologinės ligos gali sukelti panašius simptomus. Todėl be nuoseklaus ir detalaus ištyrimo, rezultatų apibendrinimo, skausmo priežasties tikrai nenustatysiu. Visapusiškai ištyrus skausmo gydymui gali prireikti pritaikyti jums tinkamus hormoninius preparatus ar papildomą simptominį gydymą.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.