Data: 2020.12.01 19:57
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Skausmingi guzeliai. Ką daryti?

vlmedicina.lt | 2014-02-22 00:02:19

Klausimas. Įvairiose kūno vietose pastebėjau keletą 0,3 -1,2 cm  dydžio guzelių, kuriuos palietus jaučiu skausmą. Skausmo židiniai: vidinė šlaunies dalis, netoli limfmazgių (čia guzelių daugiausia ir tik ant dešinės kojos), ant dilbių, virš alkūnių, taip pat krūtinės apatinėje dalyje. Jie vizualiai nelabai matomi, slepiasi iškart po oda (gal yra ir giliau, bet jų nejaučiu) ir yra apvalių formų. Gana kietoki ir užčiuopiami. Pastebėjau, kad išgėrus alkoholio jie padidėja ir tampa jautresni. Kas tai galėtų būti ir ką patartumėte daryti? Dovydas, 20 m.

Echoskopas
Redakcijos archyvo nuotr.

Atsako Kauno UAB Rasos klinikos vidaus ligų gydytoja Rasa Borisovienė

Reikėtų apsilankyti pas savo šeimos gydytoją. Tokių guzelių kilmė gali turėti labai įvairias priežastis. Tai gali būti ir padidėję limfmazgiai, ir lipomos (riebaliniai dariniai), ir fibromos (jungiamojo audinio dariniai). Kad būtų nustatyta teisinga diagnozė, taip pat reikėtų apsilankyti pas radiologą – echoskopuotoją, kuris jus ištyręs iškart nustatytų problemą. Praverstų sau užduoti klausimus: ar neturiu problemų dėl cholesterolio? Ar nepaveldėjau sutrikusios cholesterolio apykaitos? Ar mano mityba subalansuota? Atsakymai į šiuos klausimus gali padėti išsiaiškinti guzelių kilmę ir tai turite aptarti su savo gydytoju.

VLmedicina

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.