Data: 2020.11.29 03:30
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Skauda, spragsi, stringa pirštas

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2016-07-14 00:02:33

Klausimas. Metai laiko, kai skauda, traukia (linksta prie delno, dar nežymiai), spragsi ir lankstomas užstringa (negaliu atlenkti) kairės rankos bevardis pirštas per sąnarį. Retkarčiais delne, toje vietoje, kurioje yra šio piršto delninis sąnarys, jaučiu deginimo jausmą. Kas tai per liga? Koks tinka gydymas, gal operacinis? Ar šiuo atveju tiktų panaudoti naujos kartos tepalą "Flexiseq"? Vilmantė, 46 m.

Vilma Bilinskienė-Milkovičienė. © Algirdo Kubaičio nuotr.

Atsako gydytoja reumatologė Vilma Bilinskienė-Milkovičienė

"Spragsintis pirštas" yra sausgyslės uždegimo pasekmė. Jis dažniausiai būna reumatoidinio artrito priežastis. Pirmiausia reikia atlikti tyrimus dėl reumatoidinio artrito: RF, ENG. Taip pat atlikti plaštakos ultragarsinį tyrimą dėl tenosinovito (sausgyslės uždegimo), turėtų matytis sustorėjusi sausgyslė bei sinovitas. Radus šiuos pakitimus skiriamas gydymas: fizioterapinės procedūros, priešuždegiminiai tepalai bei preparatai. Negydant tenosinovito gali susiformuoti Diupuitreno kontraktūra, gydymas operacinis. Tad pirmiausiai pabandykime atlikti paprastus tyrimus ir gydymą. Visada geriausiai pasikonsultuoti su reumatologu.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.