Data: 2020.11.23 21:32
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Sinusinė tachikardija. Kokia gali būti priežastis?

VLMEDICINA.LT | 2016-01-09 00:02:12

Klausimas. Daugelį metų stebimas polinkis į sinusinę tachikardiją (ramybėje vidutiniškai 90-100 bpm) bei pastaruoju metu padidėjęs tik sistolinis kraujospūdis (~145). Gydytojai, žinoma, tik trūkčioja pečiais, kadangi EKG, Holteris, echoskopija reikšmingų pokyčių nefiksuoja. Kartą gydytoja užsiminė, kad galima būtų įvertinti širdies laidumą, t.y. ar nėra kokių nors nereikalingų pluoštų. Klausimai: ar EKG fiksuoja tokių pluoštų buvimą (jei ne, tai kokiu būdu jie aptinkami)?; ar būtų tikslinga atlikti perstemplinį elektrofiziologinį tyrimą ir ar jo metu įmanoma nustatyti sinusinės tachikardijos priežastį? Vytenis, 31 m.

Algimantas Kirkutis
Algimantas Kirkutis. © Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) nuotr.

 

Atsako gydytojas kardiologas prof. habil. dr. Algimantas Kirkutis

Sinusinė tachikardija – terminas, naudojamas apibūdinti padažnėjusį normalų širdies ritmą. Padažnėjusį ritmą, prasidedantį aktyvuojantis sinusiniam  mazgui. Taip atsitinka padidėjus širdies dirglumui dėl simpatinės nervų sistemos suaktyvėjimo, endokrininių liaukų, ypač skydinės liaukos, hiperfunkcijos ir kitų priežasčių. Ši padažnėjusio širdies ritmo (tachikardijos) rūšis neturi nieko bendro su laidumo sutrikimais, atsirandančiais funkcionuojant papildomoms laidumo jungtims. Dažniausiai laidumas per papildomas jungtis yra atspindimas EKG. Siekiant tiksliau atsakyti į ligonio keliamus klausimus ir patikslinti diagnozę tikslinga atlikti širdies elektrofiziologinį tyrimą panaudojant elektrostimuliaciją ir EKG registravimą iš stemplės.


VLmedicina.lt

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.