Data: 2020.11.27 08:15
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Renginys Kaune: kaip gyventi, sergant cukriniu diabetu?

Šaltinis: vlmedicina | 2019-11-12 12:42:58

Cukriniu diabetu pasaulyje serga 425 milijonai žmonių – 1 iš 11 planetos gyventojų, ir vienas iš dviejų nežino, kad serga, nes liga lieka nediagnozuota. Tuo tarpu Lietuvoje diabetu serga daugiau nei 100 000 žmonių, todėl siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į šią problemą, Kauno klinikose organizuojami renginiai lapkričio 14 d. – Pasaulinei diabeto dienai – paminėti su šūkiu „Diabetas ir Šeima. Išgirsti, žinoti, padėti“.

 

„Manoma, jog tik didžiulis troškulys, niežulys ar silpnumas išduoda, jog susirgote cukriniu diabetu. Deja, tačiau dauguma sergančiųjų 2 tipo cukriniu diabetu nejaučia jokių simptomų, – sako Kauno klinikų Endokrinologijos klinikos gydytoja endokrinologė prof. Džilda Veličkienė. – Viršsvoris, nutukimas, mažas fizinis aktyvumas, nesubalansuota mityba, širdies ir kraujagyslių ligos gali sukelti cukrinį diabetą“.

Sergantiems diabetu labai svarbu ne tik gauti kvalifikuotą pagalbą iš gydytojų ir slaugytojų, bet ir bendrauti su panašaus likimo žmonėmis, jausti artimųjų palaikymą ir reguliariai pasitikrinti, ar turimos žinios ir patirtys nepaseno, taip pat žinoti ligos priežiūros ir gydymo naujienas. Įrodyta, kad 2 tipo diabeto galima išvengti ar atitolinti jo pradžią, keičiant mitybą, didinant fizinį aktyvumą, subalansuojant darbo ir poilsio rėžimą.

Lapkričio 14 d., ketvirtadienį, nuo 11 val. Endokrinologijos klinikos gydytojai lauks sergančių 2 tipo cukriniu diabetu, jų artimųjų ir visų žmonių, kurie nori sužinoti apie cukrinio diabeto profilaktiką ir gydymą, sergančiųjų slaugą, mitybos rekomendacijas. Renginio metu išgirsite, kokie mitai egzistuoja apie cukrinį diabetą, koks yra naujausias šios ligos gydymas pasaulyje ir apie jo galimybes Lietuvoje.

Taip pat dalyviai sužinos, kaip paprastais būdais sveikai maitintis ir stiprinti sveikatą, ką turi žinoti sergančiojo diabetu artimieji, jei reikia slaugyti diabetu sergantį artimąjį. Pirmąją renginio dalį galėsite pasitikrinti gliukozės kiekį kraujyje ir įvertinti, kaip jis kinta po energingos fizinės veiklos, kurią Vlado Dauginčio su dukra Laura atliekamų dainų muzikiniame fone praves sporto ir sveikos gyvensenos entuziastė, Lietuvos moterų sporto acociacijos prezientė Joana Bartaškienė. Smagiai pasportuoti per pietų pertrauką į šią akciją bus kviečiami ir Kauno klinikų darbuotojai.

Antroje renginio dalyje nuo 16 val. Kauno klinikų gydytojai kviečia tuos, kurie serga 1 tipo cukriniu diabetu ir jų artimuosius. Renginys prasidės pokalbiu su daug iššūkių per meną ir pagalbos teikimą kitiems įveikusias Agne Kišonaite ir Ieva Krivickaite. Į renginį gali atvykti tėveliai su vaikučiais, kurių lauks daug siurprizų ir įdomių veiklų: susitikimas su šunimis, kurie padeda sumažinti stresą, susijusį su liga, ir palengvina ligos priėmimą. Taip pat lauks linksmi animatoriai, filmukai ir kitos smagios veikos.

Sergančių vaikų tėvai išgirs psichologų ir kitų specialistų patarimus, kaip bendrausti su mokyklų ir kitų švietimo įstaigų darbuotojais, kad jų diabetu sergantis vaikas ugdymo įstaigose jaustųsi saugiai ir oriai.

Paskaitų metu šeimą planuojantys išgirs, kaip sergant 1-ojo tipo cukriniu diabetu tinkamai pasiruošti nėštumui, kokia priežiūra nėščiajai turi būti suteikiama, jog šeima susilauktų sveiko vaikelio, ir daug kitų naudingų patarimų.

Dienos pabaigą vainikuos akcija „Judėk smagiai ir saugiai“, skambant nuotaikingiems Rondo grupės atlikėjo Aleksandro Ivanausko-Fara šlageriams. Atlikėjas savo veikla įrodo, kad diabetas ir scena – įveikiamas iššūkis.

Interaktyvūs žaidimai, diskusijos ir seminarai vyks Kauno klinikų Endokrinologijos klinikoje (Eivenių g. 2, Kaunas) nuo 11 val. šį ketvirtadienį, lapkričio 14 d. Daugiau informacijos – Kauno klinikų Facebook tinklalapyje.