Data: 2020.11.29 04:12
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Psichiatrijos klinikoje – svečiai iš Vokietijos

Zita Katkienė | 2014-06-26 14:23:35

Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikoje vieši delegacija iš Vokietijos Vitos Hochtaunus centro. 10 personalo darbuotojų ir 8 pacientai iš Vokietijos – bendradarbiavimo partneriai bei dešimt metų vykdomos psichosocialinės reabilitacijos programos projekto „Svečias-šeimininkas“ dalyviai.

Bendradarbiavimo partneriai
Respublikinės Šiaulių ligoninės medicinos direktorė Vaiva Makštutienė (ketvirta iš kairės) drauge su psichiatrijos specialistais – bendradarbiavimo partneriais šiauliečiais ir vokiečiais. Zitos Katkienės nuotr.

Ketvirtadienį svečiai susitiko su Respublikinės Šiaulių ligoninės medicinos direktore Vaiva Makštutiene. Ji papasakojo apie gydymo įstaigos, kurios sudėtine dalimi tapo ir Psichiatrijos ligoninė, šiandienos planus, galimybes bei parodė sparčiai modernėjantį I terapijos korpusą.

Susitikime su ligoninės administracijos atstovais, kuriame dalyvavo šeši vokiečių delegacijos atstovai, Psichiatrijos klinikos direktorius Eugenijus Mikaliūnas pristatė bendradarbiavimo su Vokietijos gydymo įstaiga vykdomus projektus. Jo dalyviai – keturi personalo darbuotojai ir aštuoni pacientai iš Vokietijos nuo birželio 18 d. iki liepos 2 d. gyvena Palangos reabilitacijos centre, kur psichikos sutrikimų ir negalią turintiems asmenims padedami ugdyti savarankiško gyvenimo įgūdžiai, padedantys integruotis į visuomenę. Drauge su ligoniais Palangos reabilitacijos centre dirba ir psichikos sveikatos priežiūros specialistai, kurie, pasak direktoriaus, keičiasi patyrimu bei kelia kvalifikaciją. Tai aktualu ir šiauliečiams, savaitę dirbantiems drauge su vokiečiais.

Partnerystės sutartis tarp Respublikinės Šiaulių ligoninės psichiatrijos klinikos ir Vokietijos Vitos Hochtaunus centro pasirašyta 2001 metais. Pasak E. Mikaliūno, ilgalaikio bendradarbiavimo sutartis vykdoma keliomis kryptimis, įgyvendinami trys projektai.

Bene efektyviausias - prieš dešimtmetį pradėtas projektas „Svečias šeimininkas“, kurio dalyviai ir šiuo metu dalyvauja reabilitacijoje Palangos reabilitacijos centre. Nuo 2004 metų projekte dalyvavo 55 pacientai iš Lietuvos.

Vykdomas ir specialistų profesinės patirties keitimosi projektas. Nuo projekto įgyvendinimo pradžios jau penkis kartus keitėsi specialistų delegacijos ir šiais metais dar atvyks specialistų delegacija iš Vokietijos, o šiauliečiai vyks į atsakomąjį vizitą.

Bene apčiuopiamiausias – finansinės paramos projektas, kurį finansuoja Vokietijos partneriai. Vitos Hochtaunus centras finansuoja projekto dalyvių keliones, apgyvendinimo išlaidas, skiria finansinę paramą Šiaulių psichiatrijos klinikos bei Palangos reabilitacijos stacionarui tvarkyti, prenumeruoja vertingą mokslinį naujausių psichiatrijos žinių žurnalą. „Šio projekto dėka gerėja pacientų gydymo sąlygos, stiprėja ligoninės materialinė bazė“, - sako E. Mikaliūnas.

Respublikinės Šiaulių ligoninės medicinos direktorei Vaivai Makštutienei įteiktas nuotraukų albumas, kuriame užfiksuotos projekto „Svečias – šeimininkas“ dalyvių veiklos akimirkos. Gydymo įstaigos vadovė teigia, jog dviejų gydymo įstaigų bendradarbiavimas – didžiulė abipusė vertybė, nors šiauliečiai sulaukia ir materialinės paramos. „Tačiau didžiausia vertybė – žmonių bendravimas, bendradarbiavimas, neįkainojamos iniciatyvos, kurias įgyvendina projektų dalyviai“, - teigė V. Makštutienė.

Penktadienį projekto dalyviai rinksis Tarptautinėje sporto ir menų šventėje, kuris vyks Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos kieme.

Zita Katkienė,

Respublikinė Šiaulių ligoninė