Data: 2020.12.06 04:25
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Prieš daugiau nei 10 metų įsisiurbė erkė. Ar tikrintis dėl galimų ligų?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2018-10-02 11:07:32

Klausimas. Prieš 12-13 metų, kai buvau paauglys, grįžęs po miško kitą rytą kirkšnies pusėje pastebėjau įsisiurbusią erkę, ją ištraukiau, tačiau į gydytojus nesikreipiau. Ar praėjus tokiam dideliam laikotarpiui yra prasmė pasitikrinti dėl Laimo ligos ir kitų erkių sukeliamų ligų? Ar ji gali būti besimptomė ir šitiek metų nepasireikšti? Marius, 25 m.

© VLMEDICINA.LT (G. Privedienės) nuotr.

 

Atsako Kauno klinikinės ligoninės, LSMU Infekcinių ligų klinikos infekcinių ligų gydytoja dr. Danguolė Važnaisienė

Tiek Laimo liga, tiek erkiniu encefalitu galima persirgti lengvai, nepastebimai. Jei šiuo metu nėra skundų, galėtų būti naudingas nebent serologinis tyrimas dėl erkinio encefalito. Jei jis rodytų persirgtą lengva forma erkinį encefalitą, imunitetas būtų susidaręs visam gyvenimui ir tai reikštų, kad skiepytis nuo šios ligos jau nereikia.

Dėl Laimo ligos nesant skundų tirtis nereikia, nes radus antikūnų kraujyje nesant klinikinių požymių gydymas neskiriamas. Vėlyva Laimo ligos stadija gali pasireikšti po daugelio metų, jeigu nebuvo gydyta ar nebuvo pastebėta ankstyva lokalizuota stadija (migruojanti eritema).

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.