Data: 2020.10.01 08:04
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Prezidentė inicijuoja pagalbos pagyvenusiems žmonėms reformą

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2019-01-09 13:10:02

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį, sausio 10 d., 11 val. susitiks su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga, socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu, Savivaldybių asociacijos administracijos direktore Roma Žakaitienė, Vilniaus ir Kauno miestų savivaldybių, akademinės bendruomenės atstovais.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

 

Susitikime bus aptariamas pagalbos prieinamumas jos reikalingiems pagyvenusiems žmonėms, su kuriomis susiduria senyvi žmonės ir jų artimieji.

Prezidentės teigimu, reikalingi neatidėliotini sprendimai, kad senoliams būtų labiau prieinamos jiems reikalingos socialinės ir sveikatos paslaugos, būtų užtikrintas kokybiškas jų organizavimas ir stabilus finansavimas.

Šiuo metu senyvo amžiaus žmonės vis dar yra dviejų atskirai veikiančių sveikatos ir socialinės globos sistemų įkaitai, tuo tarpu dažniausiai abiejų paslaugų jiems reikia vienu metu, todėl susitikimo metus bus tariamasi, kaip žmonėms suteikti integralią pagalbą.

Su pagalbos senoliams poreikiu susiduria daugybė šeimų, nustatyta, kad nuolatinė slauga reikalinga apie 40 tūkstančių gyventojų, integralios pagalbos namuose paslaugos teikiamos apie 2200 asmenų.