Data: 2020.12.06 01:14
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Polipas gimdoje, kraujavimas. Ar padėtų kontraceptikai?

vlmedicina.lt | 2014-08-12 00:04:34

Klausimas. Nuo vasario mėn. nuolat kraujuodavau. Gydytoja rado polipą ir paskyrė „Duphaston“. Deja, nesureguliuoja ciklo, bet kraujavimo tokio nėra. O polipas yra matomas tik echoskopu. Nesu gimdžiusi, nesiryžta siųsti į ligoninę valymui. Dabar siūlo kontraceptines, bet niekada jų nevartojau. Ir šiuo metu nėra poreikio (nėra intymaus gyvenimo). Be to, bijau šalutinio poveikio ir dar vartoju daug nuskausminamųjų (esu po avarijos). Ar tikrai verta gerti kontraceptines? Ana, 33 m.

Girl worrying about her contaception
© Fotolia.com

Atsako gydytoja akušerė ginekologė Rita Banevičienė

Taktika, nustačius gimdos ar endometriumo polipą, gali būti įvairi. Tai priklauso nuo polipo dydžio, jo pagrindo - kojytės, lokalizacijos ar simptomų, kuriuos polipas sukelia. Vienas iš būdingų simptomų yra nereguliarus kraujavimas tarp mėnesinių ar gausus kraujavimas jų metu. Tokiais  atvejais visada pasirenkamas chirurginis polipo šalinimo būdas net ir tada, kai moteris yra negimdžiusi. Paprastai  rekomenduojama histeroskopija, kurios metu pasitelkiant optinį prietaisą, darinys įvertinamas, rūpestingai nugnybiamas, o po to ištiriamas histologiškai.

Įvertinus, kad hormoniniai preparatai jums efekto nedavė, galima manyti, kad nereguliarių kraujavimų priežastimi gali būti polipas.


Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.