Data: 2020.08.11 08:01
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Poliklinikos liftas ligoniams per ankštas

kurjeris.lt | 2013-01-10 18:29:12

Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) šeimos, vaikų ir moterų gydytojai bei stomatologai įsikūrę trečiajame aukšte. Gerai, jeigu pacientas yra sąlyginai sveikas ir laiptais gali užlipti pats. Tačiau neretai pas gydytojus ateina žmonės, kuriems reikia ramentų, vežimėlių. Pastarųjų bei jaunų mamų su vežimėliais patogumui poliklinikoje veikia liftas.  Tačiau čia jų tyko nepatogumai – toli gražu ne kiekvienas vežimas telpa į ankštą liftą. Poliklinikos direktorė Asta Piečienė sako, kad jau keletą metų iš Savivaldybės, kuriai pastatas priklauso, bando „išmušti“ pinigų liftams pakeisti. Tačiau bet kokie bandymai pagerinti pacientų aptarnavimą esą atsimuša lyg žirniai į sieną. Savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus atkerta, jog pastatas medikams išnuomotas panaudos būdu, ir remontui būtinų lėšų nuomininkai privalo susirasti patys.

Vežimėliai
Žydrūnės Jankauskienės (kurjeris.lt) nuotr.

Į trečiąjį aukštą – su keliais persėdimais

Tauragiškių šeima atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje: žmona sunkiai pasiligojo, ir vyras pas medikus ją gabeno vežimėlyje. Deja, iki šeimos gydytojo kabineto moters nugabenti buvo neįmanoma: šeimos turimas vežimėlis į liftą netilpo.

„Bandžiau rasti kitą būdą: sužinojau, kad poliklinikoje turi būti kitas vežimėlis, siauresnis. Radau jį  vieno gydytojo kabinete, ir žmona pas gydytojus trečiajame aukšte nukeliavo sėkmingai. Tačiau grįžtančių mūsų vėl laukė staigmena. Paaiškėjo, kad siaurojo vežimėlio ratai tokie, kuriais negalima važiuoti į lauką – jie pernelyg maži“, – dalijosi nemaloniais prisiminimais tauragiškis.

Prioritetai

Vyras teiravosi, kas gydytojams svarbiau: gražus remontas, apšiltintos sienos ar pacientai. Dar daugiau – mūsų skaitytojas ragino „susimesti po litą“ ir nupirkti poliklinikos medikams vežimėlį, kuris tiktų ir liftu keltis, ir lauke važinėtis. Tauragiškio įsitikinimu, poliklinikoje privalo būti bent vienas vežimėlis, tinkantis ligonį pas gydytoją atgabenti nuo automobilio iki gydytojo kabineto durų. Dabartinė situacija, vyro teigimu, tragiška. Net ir poliklinikos turimi vežimėliai neatitinka jokių standartų: aplūžę ir tokie, kad net nėra vietos ligonio kojoms padėti.

Sprendžia trečius metus

„Iš tikrųjų tai net nėra vežimėlis. Tai tiesiog kėdė keltis liftu. Apmaudu, bet situacija poliklinikoje išties tokia. Pacientai visiškai teisūs. Ši problema yra sena kaip pasaulis. Aš ne kartą ir ne du tai sakiau, bandžiau įrodyti pastato šeimininkui – Tauragės rajono savivaldybei. Tačiau manęs niekas nenori nė girdėti – aiškina, kad nėra pinigų liftams remontuoti“, – aiškina Tauragės PSPC direktorė A.Piečienė.

Pasak direktorės, ji prašymą suremontuoti pastate nuo sovietmečio įrengtus liftus pastato savininkei – Savivaldybės administracijai – teikia jau trečius metus. Prašo, kad liftai būtų praplatinti, įrengti pagal dabar galiojančius standartus. Tačiau į prašymus visada sulaukiama vienodo atsakymo – nefinansuosime, nėra pinigų.

Pinigų nėra ir nebus

Algirdas Mosėjus, rajono savivaldybės administracijos direktorius, nesigina, kad Tauragės PSPC situacija dėl pacientų pakėlimo pas medikus yra sudėtinga, kad liftams reikalingas remontas, o remontui – pinigai. Tačiau, jo nuomone, lėšomis, būtinomis pastato remontui, privalo rūpintis patys medikai.

„Pastatas nuo pat pradžių buvo įrengtas kaip poliklinika. Jokia kita veikla čia niekas niekuomet nesivertė. Tad ir vėliau, turtui perėjus į Savivaldybės rankas, pastatas buvo išnuomotas panaudos būdu. Biudžete tikrai neturime pinigų poliklinikai remontuoti ir artimiausioje ateityje vargu ar turėsime. Tad siūlau Tauragės PSPC vadovei paieškoti kitų galimybių, iš kur būtų galima prasimanyti pinigų statinio remontui. Nesakau, kad galimybės prisidėti prie statinio tobulinimo, jo remonto visiškai išsižadame. Tikrai ne. Galimybių ieškosime. Bet bent jau šių metų biudžete tam pinigų nebus skirta“, – vakar paaiškino Savivaldybės administracijos direktorius.

A.Mosėjus neslėpė, kad daug tikimasi iš naujojo sveikatos ministro. Galbūt bendradarbiaujant įvairioms institucijoms pagerinti Tauragės pacientų aptarnavimą pavyks, o kol kas situacijai apibūdinti tinka vienintelis posakis – „skęstančiųjų gelbėjimas yra jų pačių reikalas“.

Žydrūnė Jankauskienė

kurjeris.lt