Data: 2020.08.15 00:18
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Po traumos: lūžių nerasta, tačiau negaliu pajudėti

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2019-07-10 14:24:08

Klausimas. Prieš porą dienų buvau nutrenkta rato, kuris nukrito nuo važiuojančios mašinos. Smūgis kliuvo į kairę kūno dalį. Kai atsipeikėjau, sunkiai galėjau įkvėpti oro, negalėjau savarankiškai atsikelti. Ligoninėj peršvietė ir nerado jokių lūžių. Namuose negaliu savarankiškai atsikelti iš lovos, negaliu apsisukti ant kito šono, negaliu net pakosėti ar juoktis. Galiu tik gulėti ar sėdėti nejudėdama, tik tada galiu pailsėti nuo skausmo. Jaučiu lyg viduj viskas sulaužyta. Bet juk rentgeną darė... Ar gali būti tokie skausmai be jokių pažeidimų? Ačiū. Asta.

Vidmantas Žegunis. © VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Atsako Klaipėdos universitetinės ligoninės Traumatologijos departamento vadovas gydytojas ortopedas traumatologas Vidmantas Žegunis

Sprendžiant iš jūsų išsakytų skundų, kažkokie pažeidimai, aišku, yra. Sunku dabar spręsti, ar tai lūžiai, ar sumušimai, ir kokia jų prognozė ateityje. Tai reikia tartis su gydytoju, o jei manote, kad būklė negerėja taip, kaip jūs to tikėjotės išleista iš gydymo įstaigos, kreipkitės pagalbos pakartotinai. Tokio pobūdžio trauma, kaip jūs aprašėte, gali sukelti rimtus pakenkimus. Būna taip, kad pirmos apžiūros metu visko pastebėti ir neįmanoma, nes organizmas būna apimtas, kad ir lengvo, šoko. Pakartotinės apžiūros ir rentgeno tyrimo metu kai kurie pakenkimai išryškėja.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.