Data: 2020.11.26 17:30
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Po apipjaustymo – siūlų žymės

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2019-11-18 19:11:53

Klausimas. Prieš 2 mėnesius man buvo atlikta apipjaustymo operacija. Vienoje pusėje viskas normaliai užgijo, tačiau kitoje, tose vietose, kur buvo susiūta, liko tokie iškilimai, tarsi siūlų žymės. Užsienio puslapiuose paskaičiau, kad tokie randai galėjo susiformuoti, nes siūlai buvo per ilgai palikti. Tačiau reikalas tas, kad gydytojas man sakė, jog reikia laukti, kol patys iškris, ir pačiam netraukti – taip ir dariau... Dabar tepu tam tikru aliejumi, bet bijau, kad tos žymės neliktų visam laikui. Kaip man elgtis? D., 22 m.

Marius Anglickis. Asmeninio archyvo nuotr.

Atsako gydytojas urologas Marius Anglickis

Randas yra neišvengiama kiekvienos operacijos pasekmė. Jis susidaro, kai po operacijos vystosi nauja oda ir joje esantis baltymas kolagenas, kuris yra svarbiausias atsikuriant audiniams. Randas – natūralus audinių atsinaujinimo padarinys. Pažeisti audiniai gyja tik per randą. Rando ryškumas ir išvaizda priklauso tik nuo operuojamo žmogaus individualių organizmo savybių. Vieno žmogaus randas būna labai ryškus , kito - vos pastebimas.

Apipjaustymo metu oda susiuvama daugelyje vietų, dėl to naudojamas savaime ištirpstantis siūlas. Šie siūlai ištirpsta po kelių savaičių ir jų nereikia traukti. Jei būtų naudojami netirpstantys siūlai, tuomet jų ištraukimas būtų gana skausmingas ir nemalonus.

Randams mažinti yra specialių priemonių. Viena tokių – gelis Contractubex. Gelį reikia nestipriai įtrinti (kol jo neliks ant odos) į rando audinius keletą kartų per dieną. Jei randas šiurkštus, senas, vaistu pateptą pažeistą vietą prireikus galima aprišti tvarsčiu ir laikyti per naktį. Atsižvelgiant į rando plotą ir didumą gydymas tęsiamas keletą savaičių, kartais net mėnesių. Gydymo metu reikia vengti fizinių dirgiklių, pavyzdžiui, didelio šalčio arba ultravioletinių spindulių, užtepus gelio, reikėtų stipriai netrinti, ypač gydant šviežius randus.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.