Data: 2020.10.20 09:58
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Plyšo disko fibrozinis žiedas. Kodėl? Kaip gydytis?

2012-05-02 00:01:26

Vytautas Grykšas. Algirdo Kubaičio nuotr.

Klausimas. Esu po stuburo išvaržos operacijos. Po operacijos jau praėjo metai. Gydymas: vaistai nuo skausmo, reabilitacija. Bet pagerėjimo nėra. Išlieka skausmai, kojų silpnumas, kojų pirštų laužimas, traukimas, riboti judesiai. Liko nejautrus dešinės pusės sėdmuo ir šlaunis. Atlikus magnetinio rezonanso tyrimą, paaiškėjo, kad  plyšęs disko fibrozinis žiedas, išvaržos recidyvo nėra.  Noriu paklausti, kodėl plyšo disko fibrozinis žiedas ir koks turėtų būti gydymas. Ačiū.

 Atsako gydytojas neurochirurgas Vytautas Grykšas

Fibrozinio žiedo plyšimas -  progresuojančios stuburo degeneracinės ligos požymis. Žiedui degeneruojant keičiasi jo struktūra, toje vietoje vystosi degeneracinė liga, kuri sukelia simptomus – skausmą, judesių apribojimą. Tai natūralaus dėvėjimosi požymis. Rekomenduočiau riboti fizinius krūvius, pasitarti su šeimos gydytoju – jis nusiųs, jei reikia, pas specialistą. Gali tikti reabilitacinis gydymas, fizioterapija.

vlmedicina.lt

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.