Data: 2020.11.24 15:09
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Pilvo savimasažas: kokie eteriniai aliejai tam tiktų?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2020-07-10 13:20:53

Klausimas. Koks eterinis, o gal bazinis aliejus galėtų būti naudojamas pilvo savimasažui norint pagerinti virškinimą, įveikti diskomfortą esant žarnų divertikuliozei, dirgliosios žarnos sindromui? Ar tas pats aliejus tiktų ir kūdikiui, ir senam žmogui? Jolita, 32 m.

Pilvo masažas. © VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Atsako aromaterapeutė dr. Rūta Aldonytė

Pilvo masažui tinka pankolių, bazilikų, mėtų ir kiti valgomų prieskoninių augalų eteriniai aliejai, praskiesti baziniu aliejumi (iki 2-5 procentų, t.y. apie 10 lašų į valgomąjį šaukštą bazinio (lengvo, pvz., riešutų) aliejaus). Masažuojama sukamaisiais judesiais praėjus valandai po valgio, atpalaidavus pilvo raumenis (gulint ant nugaros, kiek sulenkus kojas per kelius). Jei norite pagerinti virškinimą, panašiai masažuokite pilvą prieš valgį.

Rūta Aldonytė. Asmeninio archyvo nuotr.

Kūdikių pilvo diegliukams nuraminti tiktų masažas tiesiog šilta mamos ranka arba pašildytos ryžių, vyšnių kauliukų ar panašios pagalvėlės kompresas. Tik jei labai jau ryškūs diegliukai - tada galima naudoti eterinį aliejų, skiestą iki 1 proc. baziniu aliejumi (5 lašai eterinio aliejaus į valgomąjį šaukštą bazinio (lengvo, pvz., riešutų) aliejaus). Kūdikiams ir mažiems vaikams masažui reikia naudoti saugų vokiškųjų arba romaniškųjų ramunėlių eterinį aliejų.

Tokie masažai kai kuriais atvejais gali paskatinti žarnyno veiklą, todėl kiekvienas turėtų individualiai atsirinkti, kiek laiko ir kokiu stiprumu masažuotis.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.