Data: 2020.08.06 23:00
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Pilve kažkas šokinėja...

vlmedicina.lt | 2013-12-13 00:02:48

Klausimas. Turiu tokią problemėlę - man pastoviai pilve smarkiai kažkas šokinėja, šeimos gydytoja sakė, kad tai širdies aorta. Man neramu. Ar tai blogas dalykas, ar su juo galima susigyventi?  Neringa, 20 m.

Arūnas Maksvytis
Arūnas Maksvytis. Algirdo Kubaičio nuotr.

Atsako gydytojas kardiologas med.dr. Arūnas Maksvytis

Visų pirma aorta nėra vadinama širdies arba ne širdies. Aorta - stambiausia iš širdies išeinanti kraujagyslė, kuri skirstoma į krūtininę aortą (o ši - į kylančiąją, aortos lanką ir nusileidžiančią) ir pilvinę aortą. Pilvinę aortą lieknam žmogui nesunkiai galima apčiuopti ranka - tai patogiausia daryti gulint ir truputį sulenkus kojas per kelius. Paprastai juntamas ritmiškai pulsuojantis maždaug 2,5-3,0 cm skersmens išilgai pilvo einantis volelis. Jei pulsuoja būtent aorta, ramybės dėlei galima ją apžiūrėti kraujagyslėms tirti skirtu echoskopu. Taip būtų galima įvertinti, ar ta pulsacija nėra susijusi su kokiais nors patologiniais nukrypimais. Pasakyti ką nors konkrečiau remiantis tik pateikta informacija dauguma gydytojų nesiimtų.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.