Data: 2020.08.04 06:28
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Per kiek laiko sugyja pėdų lūžiai?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2018-10-13 00:02:26

Klausimas. Per kiek laiko standartiškai turėtų sugyti pėdos (kulnakaulio, šokikaulio, laivakaulio) kaulų lūžiai, taip pat raiščių plyšimas? Gydoma buvo gipso langetėje 2 mėnesius. Kokios gali būti komplikacijos po tokių traumų? Ar normalu, kad praėjus net 10 metų po raiščių plyšimo pėda nelanksti (tartum medinė)? Ačiū. Lina, 44 m.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) asociatyvioji nuotr.

Atsako Klaipėdos universitetinės ligoninės Traumatologijos departamento vadovas gydytojas ortopedas traumatologas Vidmantas Žegunis

Pėdos kaulų lūžio sugijimo standarto nėra, bet dviejų mėnesių laikotarpio turėjo užtekti. Deja, labai dažnai šios vietos lūžiai ir raiščių plyšimai palieka pasekmių, tokių kaip ir tos, apie kurias rašote. Kas dabar ten yra , reikia aiškintis galbūt atliekant papildomus rentgenologinius tyrimus, kompiuterinę ar magnetinio rezonanso tomografiją, bet juos turi skirti ortopedas traumatologas, geriau tas, kuris specializuojasi pėdos patologijos srityje.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.