Data: 2020.11.26 01:20
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Paūmėjo inkstų skausmai

vlmedicina.lt | 2015-12-08 00:02:06

Inkstų akmenligė
© Fotolia.com

Klausimas. Šiuo metu esu užsienyje. Paūmėjo inkstų skausmai, anksčiau esu turėjusi ir tebeturiu mišrių akmenukų ant abiejų inkstų. Vartoju dabar tik skausmą malšinančius (spasmomen), šiek tiek nuima skausmą. Kaip dar galima gydytis? Aurelija, 27 m.

Atsako gydytoja nefrologė Gintarė Martynavičienė

Ponia Aurelija paminėjo skausmą, tačiau nepaminėjo, kokio pobūdžio jis yra - pastovus ar priepuolinis, kada ryškesnis – ramybės būsenos ar fizinės veiklos metu. Ar yra kiti simptomai - tokie, kaip karščiavimas ar šlapinimosi sutrikimai, skausmingas šlapinimasis. Jei skundai išlieka, rekomenduočiau atlikti šlapimo tyrimą ir pagal galimybę inkstų echoskopiją. Radus pokyčių šiuose tyrimuose kreiptis konsultacijos į specialistą – gydytoją nefrologą. Jei tyrimų rezultatai būtų normalūs, reikalinga neurologo konsultacija dėl galimos stuburo patologijos, nes dažnai stuburo patologijos sąlygoti skausmai gali imituoti inkstų skausmus.


VLmedicina.lt

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.