Data: 2020.11.26 01:18
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Pasišlapinus skauda dešinį šoną, o gydytojai ligos neranda. Ką patartumėte?

vlmedicina.lt | 2012-12-10 00:02:23

Klausimas. Rugpjūčio viduryje išsimaudžius šaltoje jūroje, po valandos pradėjo labai stipriai skaudėti dešinį šoną (apendicitas išoperuotas birželį). Išgėrus ketanovo skausmas praėjo, bet išliko liekamasis požymis, tai yra skauda tą patį  šoną po pasišlapinimo. Nuėjus pas šeimos gydytoją, padarytas šlapimo tyrimas ir pasėlis. Tyrimas rodė nedidelį leukocitų padidėjimą. Išrašė „Urinal“. Atrodė,  padėjo tik tol, kol vartojau. Pasėlis atėjo neigiamas. Tačiau štai praėjo jau beveik 5 mėnesiai ir vis tiek skauda. Ko tik man nedarė. Ir urologai švietė inkstus, pūslę, nieko nerado. Viskas gerai. Ginekologė rado cistą, bet karėje pusėje, taigi irgi nesusiję. Pasiskaičiau, kad ginekologai turėtų tirti dubens uždegimus ir pan. Nežinau,  kaip jie tiriami, bet man tiesiog pažiūrėjo, ar nepakitusios išskyros. Nepakitusios. O skausmas gana stiprus, trunka apie vieną minutę. Nebežinau,  ką daryti. Beje, dar pučia pilvą, paskauda dešinį šoną ir taip sau ar po valgio. Nuėjau pas chirurgą, kuris apendiksą operavo, maniau, gal po operacijos susiformavo sąaugos. O jis atseit nemato tų sąaugų (nelabai jas ir įmanoma pamatyti).Taigi jis mano, kad čia ginekologinės bėdos. Taip pat nuėjau pas profesorių Grybauską, ištyrė visą kraują ir šlapimo tyrimus, ko dar tik nedarė -  nieko nerado. Pas urologus ar ginekologus net nesiuntė. Žodžiu, išleidau krūvą pinigų, o atsakymas visur: sveika. Ką patartumėte? Galbūt kažkaip reikia pas ginekologę nuėjus užvest ją ant kelio, nežinau. Man 19 metų. Lytinis partneris tik vienas, o santykiauti pradėjau 18.

Atsako gydytojas urologas Marius Jasėnas

Marius Jasėnas
Marius Jasėnas. Algirdo Kubaičio nuotr.

Iš aprašymo galima suprasti, kad šiuo metu vyrauja ne šlapimo takų uždegimas (šlapimo tyrimas ir pasėlis be pokyčių, echoskopinis tyrimas be patologijos). Manau, reikėtų konsultuotis su chirurgu dėl galimų pooperacinių sąaugų, nes po apendicito  operacijos buvo praėję tik 2 mėnesiai, ko pasėkoje maudynės šaltoje jūroje galėjo išprovokuoti uždegimą pooperacinio pjūvio srityje. Diagnozei patikslinti chirurgas gali rekomenduoti diagnostinę laparoskopiją  (tą patį gali patarti ir ginekologas).

vlmedicina.lt

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.