Data: 2020.10.19 18:59
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Panevėžiečiai galės nemokamai pasitikrinti dėl cukrinio diabeto ir nutukimo rizikos

vlmedicina.lt | 2013-09-24 17:31:46

Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacija ir Panevėžyje duris atvėrusi medicininių tyrimų laboratorija „Antėja“ kviečia nemokamai pasitikrinti dėl cukrinio diabeto ir nutukimo rizikos.

Kūno masė
Algirdo Kubaičio nuotr.

Visiems norintiems parodos „Expo Aukštaitija 2013“ metu, kuri vyks rugsėjo 27–29 dienomis Panevėžio „Cido“ arenoje, bus matuojamas gliukozės (cukraus) kiekis kraujyje, kūno masės indeksas, riebalų ir raumenų santykis. Taip pat medikai norintiems nustatys rekomenduojamą dienos kalorijų poreikį, suteiks konsultacijas dėl nutukimo rizikos sukeliamų širdies ir kraujagyslių ligų, konsultuos dėl kitų tyrimų.

Pasak Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos prezidentės, gydytojos Dangiros Babenskienės, cukriniu diabetu sergančių žmonių skaičiaus ir dėl to kylančių komplikacijų didėjimas kelia nerimą viso pasaulio medikams. Nesuvaldytas cukrinis diabetas sukelia regos praradimą, inkstų funkcijos nepakankamumą, diabetinę komą, kartais prireikia amputuoti kojas.

„Galiu priminti, kad pasaulyje cukriniu diabetu serga apie 246 mln. gyventojų ir daugiau nei 50 proc. sergančių žmonių ši liga yra nediagnozuota. Prognozuojama, kad 2025 m. pasaulyje diabetu sirgs per 380 mln. žmonių. Lietuvoje sergančiųjų cukriniu diabetu dėl netinkamo gyvenimo būdo, nesubalansuoto maisto, nutukimo ir kitų priežasčių taip pat kasmet auga, todėl būtina kiekvienam reguliariai pasitikrinti cukraus kiekį kraujyje. Ypač tai turėtų padaryti tie panevėžiečiai, kurių tėvai ar artimi giminaičiai serga cukriniu diabetu, nes ši liga turi paveldimumą. Dažnai dėl laiko stokos pasitikrinti daugeliui nepavyksta, todėl ši paroda – puiki galimybė tai padaryti“, - ragina gydytoja D. Babenskienė.

Jau nuo dvidešimt penkerių metų amžiaus medikai rekomenduoja kasmet sekti cholesterolio ir gliukozės (cukraus) kiekį kraujyje, pasimatuoti kraujospūdį ir širdies ritmą, kūno masės indeksą, profilaktiškai atlikti svarbiausius kraujo tyrimus.

Medicininių tyrimų laboratorijos „Antėja“ generalinis direktorius Vidas Gedutis teigia, kad apie šiuolaikinę laboratorinę diagnostiką žmonės žino per mažai, o profilaktiniais tyrimais beveik nesinaudoja. „Mes kaip socialiai atsakinga įmonė visuomet remiame įvairias sveikatos profilaktikos iniciatyvas, renginius ir parodas, taip pat sudarome galimybę žmonėms pasitikrinti sveikatą organizuodami akcijas. Tikiu, kad Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų organizuojama paroda svariai prisidės ne tik prie regiono ekonominio konkurencingumo didinimo, bet ir prie panevėžiečių sveikatinimo“, - sako V. Gedutis.

Parodos „Expo Aukštaitija 2013“ metu Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos stende visiems norintiems nemokamai:

atliks gliukozės (cukraus) kiekio kraujyje tyrimą;

matuos kūno masės sudėtį: kūno masės indeksą (KMI), riebalų ir raumenų santykį;

nustatys rekomenduojamą dienos kalorijų poreikį;

suteiks konsultacijas dėl nutukimo rizikos sukeliamų širdies ir kraujagyslių ligų;

konsultuos dėl kitų sveikatos tyrimų

Prieš gliukozės (cukraus) kiekio kraujyje tyrimą rekomenduojama nevalgyti.

Nemokamus tyrimus parodos „Expo Aukštaitija 2013“ lankytojams suteikė medicininių tyrimų laboratorija „Antėja“ ir bendrovė „Mediq Lietuva“.