Data: 2020.10.19 19:26
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Pagerės ES parduodamų vaistų sauga ir kokybė

vlmedicina.lt | 2014-02-14 10:32:47

Europos Komisijos Sveikatos ir vartotojų reikalų generalinio direktorato generalinė direktorė Paola Testori Coggi:Europos piliečiai turi teisę į saugius, kokybiškus ir veiksmingus vaistus. Falsifikuotų vaistų sudedamosios dalys gali būti prastos kokybės arba jų kiekis gali būti per didelis arba per mažas, o tai gali būti labai pavojinga žmonių sveikatai. 2013 m. sausio 2 d. įsigaliojusioje Falsifikuotų vaistų direktyvoje nustatytos vaistų autentiškumo tikrinimo ir sudedamųjų dalių kokybės gerinimo priemonės ir taip užtikrinamas didesnis vaistų patikimumas“.

Vaistai
© Fotolia.com

Pagrindinės naujovės yra trys:

1. Ant receptinių vaistų išorinės pakuotės turės būti pakuotės numeris ir įtaisas, leidžiantis nustatyti, ar pakuotė nebuvo pažeista, kad vaistininkas prieš parduodamas vaistus galėtų patikrinti, ar jie autentiški ir ar nebuvo išpakuoti. Tai padės išvengti, kad pacientai gautų falsifikuotų vaistų.

2. Veikliosios sudedamosios vaistų medžiagos turi būti pagamintos taip, kad atitiktų nustatytus kokybės standartus („veikliųjų medžiagų geros gamybos praktikos“), nesvarbu, ar jos pagamintos ES, ar importuotos. Jei jos importuojamos, kilmės šalis turi patvirtinti, kad veiklioji sudedamoji dalis buvo pagaminta laikantis tokių pačių standartų, kokie taikomi Europos Sąjungoje. Šiomis nuostatomis užtikrinama, kad visos ES parduodamų vaistų sudedamosios dalys būtų saugios ir kokybiškos.

3. Teisėtos interneto vaistinės visoje ES bus pažymėtos tuo pačiu logotipu. Jį spustelėjus bus galima patikrinti vaistinės teisėtumą. Taigi vaistus internetu perkantys ES piliečiai turės galimybę gauti reikiamą informaciją.

Dėl Falsifikuotų vaistų direktyvos ES parduodamų vaistų sauga ir kokybė labai pagerės – falsifikuotiems vaistams bus sunkiau pasiekti pacientus, be to, ES piliečiai galės pirkti vaistus internetu iš patikrintų šaltinių. Direktyva taip pat bus užtikrinta, kad visos ES parduodamų vaistų sudedamosios dalys būtų kokybiškos. Dėl to visuomenės sveikatos apsauga ES gali tik pagerėti.

Šaltinis: Sveikata ES

sam.lt