Data: 2020.11.26 00:56
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Nuolatos patinę paakiai. Ką daryti?

vlmedicina.lt | 2014-03-03 00:02:19

Klausimas. Beveik prieš 4 metus gimdžiau, iškart atsirado iki dabar varginanti estetinė problema – nuolatos patinę paakiai. Net ne paakiai, o viršutinio žandikaulio viršutinėje dalyje ryškus patinimas. Kartais net parausta. Taip atrodau beveik kiekvieną dieną. Į kokios srities specialistą kreiptis, kokios ligos ar ligų požymis tai galėtų būti? Šeimos gydytoja tik galvą kraipo ir rekomenduoja vartoti  mažiau skysčių vakarais. Skysčių vartoju ir taip mažiau, negu rekomenduojama – tiesiog nenoriu gerti. Be to, daugiau niekas – nei kojos, nei rankos – netinsta. Virginija, 43 m.

V. Šimkus
Vytautas Šimkus. Asmeninio archyvo nuotr.

Atsako Kauno V. Šimkaus šeimos medicinos centro šeimos gydytojas Vytautas Šimkus

Paakių patinimas gali atsirasti dėl galimos širdies, inkstų ligos arba endokrininės patologijos. Jums reikėtų ištirti inkstų ir skydliaukės funkciją: nustatyti kalio, kreatinino, šlapalo, skydliaukės hormonų kiekį kraujyje, taip pat užrašyti elektrokardiogramą. Jei atlikus šiuos tyrimus aiškios patologijos nebus nustatytos, paprašykite šeimos gydytojo, kad Jums duotų siuntimus kardiologo, nefrologo ir endokrinologo konsultacijoms. Šie specialistai Jums padės nustatyti tikslią diagnozę ir negalavimų priežastį.

VLmedicina

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.