Data: 2020.11.24 23:05
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Nuo darbe naudojamo metalo - egzema. Ar galiu kreiptis dėl profesinės ligos nustatymo?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2017-04-26 00:02:13

Klausimas. Dirbu dantų technikės darbą, paskutinius metus beveik visą laiką dirbau išskirtinai su metalu - kobalto chromo lydiniu. Ant plaštakų atsirado dishidrotinė egzema, plintanti ir sukelianti tokį diskomfortą, kad negaliu nieko dirbti rankomis. Dirbti su pirštinėmis, net ir ypatingai plonomis, mūsų profesijoje pavojinga, nes jas gali įtraukti besisukantis grąžtas, tad tokia alternatyva atkrenta. Ar galiu kreiptis dėl profesinės ligos nustatymo ir ko galiu tikėtis? Agnė, 30 m.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Atsako Kauno klinikų darbo medicinos gydytoja dr. Rita Raškevičienė

Chromas pasižymi alergizuojančiu bei stipriai odą ir gleivines dirginančiu poveikiu. Galimas ne tik odos ir gleivinių, pvz., nosies gleivinės, sudirginimas, bet ir išopėjimas. Chromas ir jo junginiai (chromatai) yra viena iš dažniausių profesinio kontaktinio alerginio dermatito priežasčių. Kontaktas su kobaltu taip pat gali alergizuoti, sukelti kontaktinį alerginį dermatitą.

Dėl profesinės ligos nustatymo reikia kreiptis į darbo medicinos gydytoją, kuris, įvertinęs paciento būklę, tyrimų, kitų gydytojų specialistų (šiuo atveju - alergologo, dermatovenerologo) konsultacijų išvadas bei darbo aplinkos duomenis, nuspręs, ar liga yra profesinė. Nustačius profesinę ligą mokama netekto darbingumo kompensacija.

Profesinės alerginės ligos nustatymas nėra nuosprendis keisti darbą ir profesiją, tačiau labai svarbu nutraukti kontaktą su ligą sukeliančiais junginiais .

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.