Data: 2020.11.24 09:35
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Nesiglamžantys drabužiai gali kelti grėsmę sveikatai

Šaltinis: Delfi | 2017-09-28 12:36:56

Nešioti nesiglamžančius drabužius yra labai patogu, tačiau jie dažnai apdorojami vienu nerimą keliančiu chemikalu – formaldehidu, kuris nėra saugus žmonių sveikatai.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Ši cheminė medžiaga mažina kai kurių audinių raukšlėjimąsi ir neleidžia jiems susitraukti, rašo svetainė womenshealthmag.com.

Drabužiams jis naudojamas labai mažais kiekiais ir neturėtų kelti didesnio pavojaus. Tačiau kai kuriais atvejais jis sukelia bėrimus ir galvos skausmus (pats formaldehidas yra žinomas kancerogenas).

Formaldehidas pavojingiausias būna tuomet, kai drabužis būna ką tik nupirktas (atkreipkite dėmesį, kad nauji drabužiai iš parduotuvės turi specifinį kvapą) – štai kodėl kai kuriose etiketėse prieš nešiojimą patariama drabužį išskalbti. Tai tikrai padeda, nors audinyje vis tiek liks šio junginio likučių, kurie su laiku skaidysis ir garuos iš jūsų drabužio.

Ką daryti? Visada ką tik įsigytą drabužį pirmiausia išskalbkite (nepakenks tai padaryti ir pora kartų), o jei savo aprėdus perkate internetu, pakuotes išvyniokite gerai vėdinamame kambaryje – pirkiniai būna supakuoti su chemikalais viduje. Norėdami minimaliai sumažinti galimą kontaktą su kenksminga medžiaga, ieškokite gamintojų, kurie savo drabužiuose riboja ar visai nenaudoja formaldehido.