Data: 2020.11.24 08:30
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Nepertraukiamai ūžia ausyse...

vlmedicina.lt | 2013-12-13 00:02:05

Klausimas. Tėčiui darbe jaunystėje nuo triukšmo plyšo vienas ausies būgnelis. Dabar jam 60, šiaulietis, jam nepertraukiamai ūžia galvoje. Kaip patartumėte gydytis? Domina tradicinė ir netradicinė medicina. Sofija.

Klausos aparatas
Genovaitės Privedienės nuotr.

Atsako gydytojas otorinolaringologas Dainius Guzevičius

Tikėtina, kad trauminis būgnelio plyšimas bus užgijęs, tačiau likęs klausos sutrikimas dėl triukšmo poveikio, prie kurio, laikui bėgant, prisideda amžiniai pakitimai ir pan., kuriam taip pat būdingas ir subjektyvus ūžesys. Tradicinių priemonių spektras nėra platus:  taikytini medikamentai, gerinantys galvos smegenų mikrocirkuliaciją, raminantys preparatai, sumažinantys erzinantį ūžesio poveikį. Dar gaminami klausos aparatai, kuriuose galima įdiegti specialią programą. Ją rekomenduojama įjungti būnant tyloje, pasigirsta vėjo varpelių skambėjimą primenantys garsai, taip sumažinamas ūžesio intensyvumas bei erzinimas. Iš mažiau tradicinių priemonių pasitaiko matyti skelbimų, siūlančių ūžesio gydymui naudoti portatyvinius lazerio prietaisus ir pan. Tačiau Lietuvoje jais neprekiaujama, be to, trūksta klinikinės medžiagos, įrodančios jų efektyvumą.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.