Data: 2020.11.26 18:19
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Nauji laikai – nauji gydytojų mokymosi metodai

vlmedicina.lt | 2015-03-31 00:01:15

Kai kalbame apie gydytojų studijas arba kvalifikacijos kėlimą, įsivaizduojame baltachalatę personą, tūnančią kabinete arba universiteto bibliotekoje, apsivertusią anatomijos, fiziologijos, vidaus ligų vadovėliais. Tačiau bėgantis laikas, tobulėjančios technologijos, nepertraukiamas informacijos srautas bei jau protu nesuvokiamas tos informacijos kiekis keičia daug ką. Net gydytojų mokymosi metodiką ar įrankius, kuriuos jie naudoja norėdami sužinoti ką nors nauja, diagnozuoti ligą, patarti.

Išmanusis
Algirdo Kubaičio asociatyvioji nuotr.

Mobilios programėlės, padedančios jauniems ar jau įgudusiems gydytojams susigaudyti vis naujai atrandamų ar retų ligų bei medicininės informacijos pasaulyje, startavo 2008 metais. Pirmiausia jas buvo galima parsisiųsti iš iPhone 3G mobiliųjų programėlių parduotuvės, po to programėlės buvo prieinamos ir kitų telefonų gamintojų gerbėjams.

Kai buvo užsiminta apie tai, kad nemažai įvairių sričių sveikatos apsaugos specialistų ar kitų žmonių, susirūpinusių savo sveikata, medicininio pobūdžio informacijos ieško „Google“, ši nusprendė - pateikiama medicininė informacija turi būti kuo geresnės kokybės. Taip atsirado speciali programėlė gydytojams – „Google Docs“. Inovatyvi, patogi naudoti, susisteminta informacija telefone – puikus įrankis kiekvieno gydytojo kasdienybėje.

O štai ne per seniausiai atsirado kiek kitokio pobūdžio programėlė – „Figure1“, dar vadinama „Twitter“ gydytojams. Kuo ji ypatinga? Ogi tuo, jog leidžia gydytojams identifikuoti retas ligas ar būkles, apie jas sužinoti daugiau.

Programėlė startavo prieš dvejus metus, ragindama gydytojus pasidalinti nuotraukomis, kuriose užfiksuoti retų būklių, ligų, sutrikimų vaizdai, ir taip padėti savo kolegoms visame pasaulyje. Programos kūrėjai pasirūpino ir paciento teisėmis – jokia asmeninė informacija apie pacientą negali būti viešinama, aptariama. Anonimiškumas garantuojamas.

Programėlę netruko pastebėti ir pradėjo girti sveikatos apsaugos specialistai. Daugelis jų pripažįsta, jog geriausiai mokosi matydami būtent vaizdinę informaciją, ji ilgiau įsimenama ir duoda didesnės naudos.

Šiuo metu programa pasiekiama 14 pasaulio šalių, turi 150 tūkst. vartotojų. Neabejojama, kad dėl savo sėkmės programa plėsis ir leis dar daugiau gydytojų visame pasaulyje įsitraukti į pagalbą vieni kitiems.

Šaltinis:                                   

 https://www.medicaldaily.com/pulse/photo-sharing-app-figure1-helps-doctors-learn-about-rare-unknown-medical-conditions-321908


VLmedicina.lt