Data: 2020.11.24 07:49
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Mirties priežastis – aterosklerozinė širdies liga

VLMEDICINA.LT | 2015-12-04 00:02:31

Klausimas. Neseniai mirė mano mamytė. Į jos mirties liudijimą įrašė - aterosklerozinė širdies liga, vainikinės arterijos pažeidimas. Kas tai per liga, kas sukelia mirtį, ar ta mirtis staigi? Gal galėtumėte trumpai paaiškinti paprastais žodžiais? Kristina, 34 m.

 

Algimantas Kirkutis
Algimantas Kirkutis © Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) nuotr.

 

Atsako gydytojas kardiologas prof. habil.dr. Algimantas Kirkutis

Ateroskleroze vadinamas arterijų sienelių sklerotinis pakenkimas. Jis pasireiškia dėl ydingo gyvenimo būdo, mitybos, kurioje daug gyvulinės kilmės baltymų, riebalų ir angliavandenių, uždegiminių procesų organizme. Šio proceso metu ant arterijų sienelių susidaro sklerotinės plokštelės. Procesui pasiekus kritinį lygi (susikaupus daug plokštelių) ženkliai sumažėja arterijos spindis. Tai sutrikdo kraujo pritekėjimą į žemiau esančias sritis. Dėl šios priežasties sutrinka aprūpinimas deguonimi ir kitomis reikalingomis medžiagomis, o tai sutrikdo ląstelių funkcionavimą. Procesui užtrukus ilgesnį laiką, tai tampa jų mirties priežastimi ir iš jų sudaryto organo funkcijos sutrikimu. Aterosklerozės procesui palietus širdies kraujagysles, sutrinka širdies funkcija, o visiškai užsikimšus vainikinėms kraujagyslėms vystosi žemiau esančių širdies audinių nekrozė (miokardo infarktas). Procesui išplitus ir palietus gyvybiškai svarbias sritis sutrinka širdies darbas. Nesuteikus reikiamos pagalbos, tai gali tapti ligonio staigios mirties priežastimi.


VLmedicina.lt

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.