Data: 2020.11.27 08:49
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Mėnesinių kraujas užsilaiko viduje

vlmedicina.lt | 2014-09-09 00:02:38

Klausimas. Dėl kokios priežasties gali nutikti taip, kad per mėnesines mėnesinių kraujas atrodo tarsi užsilaiko viduje (paketą būtų galima pakeist kas antrą dieną, nes ant jo nekraujuoja, kraujuoja tik šlapinantis ir viskas tarsi išlaša)? Jolita, 23 m.

Rita Banevičienė
Rita Banevičienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Atsako gydytoja akušerė ginekologė Rita Banevičienė

Menstruacinio ciklo pobūdis yra individualus ir priklauso ne tik nuo subtilaus jūsų hormonų balanso, bet ir gretutinių ligų, emocijų, išorinių faktorių. Negausias, dažnai retas mėnesines lemia reliatyviai mažas estrogenų kiekis pirmoje ciklo pusėje, dėl to mėnesinių metu atsiskiriantis endometriumas nėra gausus, kraujuojama mažiau, kraujas gimdoje susilaiko ilgiau, o spalva jo tamsesnė.

Reikėtų atkreipti dėmesį, kad estrogenų kiekis kinta dėl vartojamų kontraceptinių tablečių, kai kurių medikamentų, psichogeninių priežasčių, dietų. Tai normalus reiškinys. Jeigu negausios ir retos mėnesinės tampa problema, jas lydi nevaisingumas, skausmas ir kt., reiktų atlikti kai kuriuos tyrimus, siekiant nustatyti tikrąją priežastį ir, esant reikalui, ją gydyti.


VLmedicina.lt

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.