Data: 2020.11.24 09:15
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Lietuvos mokyklose ugdomas vaikų įprotis pusryčiauti

Tadas Beržonskas | 2013-03-14 10:34:06

Įsibėgėja visą savaitę Lietuvos mokyklose vykstanti „Pusryčių fiesta“, kurios metu mokiniai gamina ir skanauja savo atsineštus pusryčius. Šia iniciatyva sveikos gyvensenos projektas „Sveikatiada“ primena vaikams pusryčių svarbą.

Blynai
Ligitos Sinušienės nuotr.

Planuojama, kad šiais metais prie „Pusryčių fiestos“ prisidės daugiau nei 100 mokyklų. „Lietuvoje pusryčių nevalgo net 30 proc. vaikų. Tačiau kasmet vis daugiau mokyklų prisideda prie mūsų iniciatyvos, todėl tikimės, kad pusryčiaujančių vaikų skaičius didės. Norime, kad „Pusryčių fiesta“ padėtų vaikams suprasti, kokie svarbūs ir naudingi yra pusryčiai“, – sakė projekto „Sveikatiada“ koordinatorius Tadas Beržonskas.

„Sveikatiados“ organizatoriai stengdamiesi ugdyti vaikų įprotį pusryčiauti ne tik skatina mokyklose kalbėti apie pusryčių naudą, bet ir ragina vaikus atsinešti jau pagamintus pusryčius į mokyklą ar drauge gaminti iš atsineštų produktų. Šiais metais „Pusryčių fiestos“ metu mokiniai taip pat supažindinami ne tik su Lietuvos, bet ir tokių šalių kaip Ispanija, Italija, Belgija, Prancūzija, Japonija ir net Peru pusryčiavimo tradicijomis ir valgiais.

Šiais metais prie „Pusryčių fiestos“ prisideda ir žinomi Lietuvos žmonės: Didžiojoje Britanijoje gyvenanti žurnalistė ir kulinarė Beata Nicholson, iš JAV kilęs „G&G Sindikato“ būgnininkas Josh McClung, Vilniaus miesto futbolo draugijos „Žalgiris“ klubo žaidėjas Andrius Skerla, virtuvės šefas Linas Samėnas. Jie su „Sveikatiados pusryčių fiestos“ dalyviais pasidalijo savo šeimos pusryčiavimo tradicijomis bei mėgstamais receptais, kuriuos skatino išbandyti ir mokinius.

„Pusryčių fiestos“ organizatoriai šia iniciatyva tikisi padėti tvirtą pagrindą ugdant vaikų įprotį pusryčiauti.

Projektas „Sveikatiada“

Socialinė iniciatyva, kuria siekiama formuoti sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo įgūdžiais pagrįstą kultūrą mokyklose. Ypatingas dėmesys šiame projekte skiriamas mokyklų bendruomenėms, kurios kviečiamos smagiai ir moksleiviams patraukliomis priemonėmis ugdyti supratimą apie mitybą ir fizinį aktyvumą. „Sveikatiada“ siūlo smagius ir originalius renginius, skatinančius sveiką gyvenimo būdą, įvairias viktorinas, konkursus bei įdomias ir aktyvias veiklas per pamokas, pertraukas ar po jų. Daugiau informacijos – www.sveikatiada.lt.

Tadas Beržonskas,

projekto „Sveikatiada“ koordinatorius