Data: 2020.10.20 09:20
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Kūnas ir protas nėra du atskiri dalykai

2012-09-07 14:11:51

­­­Visi fiziologiniai procesai veikia protą, o visi psichologiniai procesai veikia kūną. Jie yra ne du, o vienas. Galima sakyti, jog kūnas - kietoji tos pačios energijos būsena, o takioji tos pačios energijos būsena - tos pačios energijos!

Joga
Algirdo Kubaičio nuotr.

Taigi jokių būdu negalima gydyti vien žmogaus kūno- būtina gydyti jį kaip visumą. Migrenos neišgydys vaistai, būtina pradėti nuo kūno, sielos ir meditacijos.

Meditacija – sudėtingas žodis, tačiau paprastas veiksmas. „Pažvelk, angele, į savo būstą“-  ir taps šviesiau.  Meditacijos būdų yra didelė įvairovė. Jogoje kiekviena kūno padėtis vadinama asana, ji padeda išvalyti kūną nuo emocinės ir protinės veiklos. Atlikdamas asaną žmogus tarsi sustingsta tam tikroje padėtyje. Žmogaus kūnas stiprėja, o protas laisvėja nuo nereikalingo kiekio minčių. Atliekant jogą kūnas ir protas susilieja į vieną.

Baigdama  ši trumputį pristatymą norėčiau pacituoti vieną Rytų išminties sampratą: Arambhavada (snskr.), teorija, pasaulio sukūrimą grindžianti priežastingumu, teigia, kad kiekvienas veiksmas yra tam tikros priežasties pasekmė.

Audronė Pašilytė,

jogos mokytoja

www.manojoga.lt