Data: 2020.11.26 03:35
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Kosėjimas krauju. Kaip išsiaiškinti priežastį?

vlmedicina.lt | 2014-08-26 00:01:15

Dr. Kristina Biekšienė
Dr. Kristina Biekšienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Klausimas. Prieš 12 m. sirgau bronchitu. Dabar nuolat skauda dešinį krūtinės šoną, ypač kai noriu giliai įkvėpti, ir jaučiu, kaip toje vietoje atsiranda skreplių, kuriuos iškrenkščiu arba iškosėju. Žiemą kosėju 2-3 savaites krauju, kraujo būna gausiai. 3 kartus darė kompiuterinę tomografiją, pastebėjo ryškesnį piešinį, 3 kartus bronchoskopiją - rado paraudusią bronchų gleivinę. Tyrė skrandį - aptiko 2-3 cm dydžio diafragmos išvaržą, gėriau vaistus nuo rūgštingumo daugiau kaip metus, bet šitie simptomai neišnyko. Nors gastroenterologai sakė, kad šie reiškiniai ne nuo išvaržos ir liepė gydytis plaučius. Ką dar būtų galima atlikti, norint išsiaiškinti priežastį? Vytautas, 49 m.

Atsako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Pulmonologijos ir imunologijos klinikos gydytoja pulmonologė doc. dr. Kristina Biekšienė

Mielas Vytautai, kraujo atkosėjimo priežasčių yra daug: nuo ūmaus bronchito iki rimtų plaučių ar kitų organų ligų. Aiškinantis Jūsų simptomų priežastis reikalinga daugiau duomenų apie kitus simptomus, ligas, vartojamus vaistus bei peržiūrėti jau atliktus kompiuterinės tomografijos tyrimus. Rekomenduočiau Jums kreiptis į 3-iojo lygio pulmonologus Kaune ar Vilniuje, kur būtų sudarytas detalesnis ištyrimo ir gydymo planas.


Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.