Data: 2020.11.23 20:55
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Kuris pranašesnis: diodinis ar aleksandrito lazeris?

Šaltinis: vlmedicina | 2020-09-18 15:34:20

Plaukų šalinimas lazeriu dėl savo veiksmingumo tapo viena populiariausių pasaulyje estetinių procedūrų, ryškiai palengvinanti kasdienius kūno priežiūros ritualus. Tačiau lazerių pasirinkimas toks didelis, kad daugeliui planuojančių pradėti lazerinę depiliaciją aktualus klausimas, kokią kliniką, kokį lazerį ir specialistą pasirinkti.

Plaukų šalinimas lazeriu. Pranešimo autorių nuotr.

Šiuo metu rinkoje yra labai daug lazerinių prietaisų ir dažnai sunku išsirinkti tinkamiausią sau procedūrą. Taigi šiame straipsnyje apibendrintai surašėme pagrindinius lazerių tipus, jų trūkumus bei privalumus.

Lazerinės depiliacijos veikimo principas pagrįstas tuo, jog tamsesnis plauko folikulas sugeria daugiau šviesos energijos nei aplink esantys audiniai. Taigi bet kurio šiuo metu sukurto lazerio spindulys veikia tik gyvą plauką, esantį aktyvioje augimo (anageno) fazėje. Plauko folikulą veikia tik 700-1000 nm bangos ilgio lazerio spinduliai.

Nors lazerių gamintojų yra daug, visgi populiariausi lazeriai pagal veikimo mechanizmą skirstomi į keletą kategorijų:

1. Diodo lazeriai (810 nm) atsirado vėliau, tai yra modernesnė, globaliai populiaresnė technologija, jau spėjusi užkariauti aukščiausio lygio pasaulio klinikas. Diodinio lazerio spindulys skverbiasi giliau į odą, todėl jis saugesnis, kai oda tamsesnio atspalvio.

Klinikinių studijų metu patvirtintas ir puikus diodinio lazerio efektyvumas, kuris nė kiek nenusileidžia savo kolegoms. Šie lazeriai savo energiją „atiduoda“ palaipsniui, todėl procedūra praktiškai neskausminga.

2. Aleksandrito lazeriai (755 nm). Jie atsirado anksčiau už kitas čia minimas technologijas. Jis efektyviausias, kai oda itin šviesi, o plaukeliai turi bent nedidelį kiekį tamsaus pigmento (baltų, žilų, raudonų plaukelių, deja, neveikia nei viena šiuo metu sukurta lazerinė technologija). Aleksandritinis lazeris efektyvus, tačiau jo spindulys skverbiasi ne taip giliai, kaip diodinių ar Nd:YAG lazerių, todėl ir epidermio pažeidimo rizika didesnė.

Kadangi dauguma aleksandrito lazerių didelę energiją atiduoda staiga, impulso metu dažnai juntamas skausmas. Aleksandrito lazeriai dažniausiai būna kombinacijoje su Nd:YAG lazeriais, kurie žymiai saugesni, kai oda tamsesnė.

3. Nd:YAG (1064 nm) dažniausiai kombinuojami su aleksandrito lazeriais. Jie kur kas saugesni esant tamsesnei odai, tačiau ne tokie efektyvūs kaip diodio ar aleksandrito lazeriai.

4. IPL (fotoepiliacija) – nors veikimo principas kiek panašus, tai nėra lazeris. Fotoepiliacijos rezultatai trumpesni, efektyvumas mažesnis, lyginant su lazerine depiliacija, o komplikacijos dažnesnės, ypač jei oda tamsesnė, todėl šis depiliacijos būdas jau užleidžia vietą odernesnėms technologijoms.

Taigi apžvelgėme pagrindines lazerines technologijas, skirtas nepageidaujamiems plaukeliams šalinti. Išsirinkti nelengva, be to, kiekvienas klientas ir jo kūnas – individualus, kiekvieno patirtys skirtingos. Tikimės, kad padėjome bent šiek tiek suprasti lazerių skirtumus, kad galėtumėte atrasti sau priimtiniausią variantą. Tinkamai pasirinkus paslaugus tiekėją bei prietaisą, depiliacija lazeriu dovanos ilgalaikį ir džiuginantį efektą!

Reklama