Data: 2020.09.26 02:28
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Klaipėdos miesto tarybos sprendimas „tiesiog kvailas“

2011-09-22 15:17:30

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas, komentuodamas šiandienos Klaipėdos miesto tarybos sprendimą dėl dviejų ligoninių likimo, neieškojo švelnesnių posakių ir tiesiai šviesiai jį pavadino stokojančiu sveikos logikos.

„Tokio ligoninių modelio, kokį pasirinko Klaipėdos miesto taryba, apskritai nėra. Jeigu ir bus inicijuojamas įstatymo pakeitimas steigti universitetinį centrą, kuris galėtų turėti du dalininkus – savivaldybę ir ministeriją, jam niekas nepritars. Kitaip Lietuvos sveikatos sistemoje įsivyrautų chaosas! Juk atsirastų dar vieno sveikatos priežiūros lygio ligoninė. O vien dėl Klaipėdos, ir konkrečiau – dėl vienintelio Vinso Janušonio – niekas nepriims naujų įstatymų. Klaipėdos miesto tarybos sprendimas yra tiesiog kvailas“.

Antanas Matulas. Šarūno Mažeikos (BFL) nuotr.

Savo teiginį Seimo narys grindė ir asociatyviniais pavyzdžiais. Esą prie Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) prijungti Jūrininkų, dabar pavaldžią SAM, būtų tolygu, kas paprastame medicinos punkte sumanyti vykdyti kardiologines operacijas. A. Matulas tvirtino, kad tuomet ligoninė prarasianti ir investicijas. „Dar šiandien mane ministras Raimondas Šukys informavo apie miesto Tarybos priimtą sprendimą ir klausė, ką daryti su ES investicijomis, kurių įstatymas neleidžia skirstyti savivaldybės lygio gydymo įstaigoms. Aš ministrui taip ir pasakiau: „Jei įstatymas neleidžia, tai ir neskirkite“. Taip po kelerių metų klaipėdiečiai supras savo šiandienos sprendimo pasekmes, o gyventojai pradės keikti politikus už tokį žingsnį“.

Praras 12 milijonų

Sveikatos reikalų komiteto pirmininko teigimu, apsisprendusi savivaldybės valdžioje išsaugoti universitetinę ligoninę, Klaipėda dar šiemet praras 12 mln. Lt, kurie numatyti traumatologijos centrui steigti. Pasak A. Matulo, teoriškai tokį centrą būtų galima steigti Jūrininkų ligoninėje, pavaldžioje ministerijai, bet ji neturinti tam reikalingos infrastruktūros, kurią turi universitetinė ligoninė. Deja, į pastarąją nukreipti ES lėšas trukdo pavaldumas savivaldybei. „Nežinau, kodėl dėl vieno asmens daromi tokie sprendimai? – piktinosi „Vakarų Lietuvos medicinos“ pašnekovas. – Kiek man žinoma, Jonas Sąlyga  nesipriešina, tik profesoriai kabutėse prieštarauja sveikatos vadybai. O minėtieji milijonai turės būti perskirstyti kitiems šalies miestams“.

Seimo narys pabrėžė, kad planuojamas universitetinis centras Klaipėdai labai reikalingas, galįs pritraukti ir ES lėšų, bet, dar sykį pabrėžė, jis gali būti arba pavaldus SAM, arba universitetui ir SAM, bet jokiu būdu jo dalininkė kartu su ministerija negalinti būti savivaldybė. „Tokio darinio tiesiog nėra. Jeigu taip bus leista Klaipėdai, tuomet užsinorės ir Marijampolė, ir Alytus, ir sugrius visa sveikatos sistema. Juk ne sistema turi taikytis prie vieno žmogaus, o žmonės prie jos. Deja, tokius nelogiškus sprendimus Taryba priima, nes čia yra klanai, pažintys, ryšiai, vyksta kova už vyriausiojo gydytojo postą, juk naujos įstaigos vadovo pareigoms turėtų būti vykdomas konkursas“, - kalbėjo A. Matulas.

Seimūno manymu, miesto Taryba verčiau jau būtų atidėjusi projekto svarstymą, o ne priėmusi, anot jo, neišmintingą sprendimą. „Janušonis tiesiog kenkia valstybei! Geriau jau jokio sprendimo nei toks“, - emocijų neslėpė politikas. Baigdamas pokalbį A. Matulas nedviprasmiškai užsiminė ir apie rotaciją. Jo įsitikinimu, reikią keisti postuose per ilgai užsisėdėjusius vadovus, savo sprendimais blokuojančius investicijas.

Kalbino Ligita Sinušienė