Data: 2020.11.29 10:49
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Už korupcijos skandalų epicentre atsidūrusią ministeriją atsakingas A. Veryga raginamas trauktis

Šaltinis: vlmedicina | 2020-08-04 12:05:25

Seimo narė Monika Navickienė kreipėsi į ministrą pirmininką Saulių Skvernelį ir sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, ragindama ministrą prisiimti politinę atsakomybę už jo politinio pasitikėjimo komandos narei pareikštus įtarimus bei ministeriją krečiančius skandalus, o jam to nepadarius, ministro atsakomybės klausimą spręsti premjerui.

Aurelijus Veryga raginamas prisiimti atsakomybę. SAM nuotr.

„Vakar Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT) pareiškė įtarimus sveikatos apsaugos viceministrei Linai Jaruševičienei. Tai yra tiesioginė ministro atsakomybė – viceministrai pasirenkami ir paskiriami paties ministro ir paprastai niekada neveikia be vadovo žinios. Lietuva galbūt stovi ant naujos koronaviruso bangos slenksčio, o ministerija, užuot buvusi kovos su koronavirusu flagmanu, kasdien grimzta vis naujuose skandaluose. Visuomenė privalo turėti garantijas, kad naujo pavojaus akivaizdoje bus sugebėta tinkamai pasirūpinti žmonėmis, jų sveikata, bus užtikrintas deramas priemonių kiekis bei valstybiškas požiūris į jų įsigijimą. Kol kas iš šios ministerijos vadovybės girdime apie e. sveikatos sistemos problemas, neskaidrius sandorius ir kratas. Todėl raginu ministrą A. Verygą, nešiojantį garbingą šaulio uniformą, pasielgti garbingai – prisiimti politinę atsakomybę ir pasitraukti iš pareigų. Jei ministras nesitrauks, raginame premjerą priimti sprendimą dėl A. Verygos atstatydinimo“, – pranešime žiniasklaidai sako  M. Navickienė.

Kaip vakar pranešė FNTT, viceministrė L. Jaruševičienė įtariama dėl galimo sukčiavimo, dokumentų klastojimo, neteisėtu būdu įgytų lėšų legalizavimo ir, įtariama, piktnaudžiavimo sudarant greitųjų testų, skirtų COVID-19 virusui nustatyti, pirkimo sutartį.