Data: 2020.11.26 03:58
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Kasdien skauda galvą. Ką tai reiškia?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2017-03-09 00:06:21

Klausimas. Norėjau pasiteirauti dėl prieš savaitę prasidėjusių galvos skausmų. Jie aplanko kone kasdien, skausmas gan stiprus, staigus. Vieta lokalizuota, bet keičiasi - kelias dienas skaudėjo tiesiai už dešinės akies, kelias dienas labiau kairiame smilkinyje, šiandien lyg ir vėl už akies. Intensyvumas skirtingas, kartais vos ne pusdienį neskauda, o ramiai gulint lovoje ar sėdint prie kompiuterio kelis kartus stipriai ir staigiai suskausta, vėl praeina. Skausmas nesusijęs su fiziniu judėjimu, šalčiu, netgi dažniau skauda namie, nieko neveikiant. Kasdien stengiuosi išeiti pasivaikščioti - išėjus į lauką, vaikštant galvos visai neskauda. Su kraujo spaudimu tai irgi nesusiję. Esu lieknas, be žalingų įpročių, sveikai maitinuosi ir gyvenu. Galvos svaigimo ir jokių kitų simptomų nėra. Ar tai gali būti kas nors rimta, susiję su kraujotaka? Prisiskaičiau ir save prisigąsdinau apie tokius dalykus kaip aneurizma, tačiau šeimoje tokių ligų nėra buvę, ar apskritai mano simptomai galėtų tą reikšti? Paulius, 24 m.

© Photl.com

Atsako šeimos gydytojas Vytautas Šimkus

Gerb. Pauliau, jums pasireiškiantis galvos skausmas yra įtampos tipo galvos skausmas. Tai nėra susiję su kraujotakos sutrikimais, o jį gali sukelti didelė nervinė įtampa, stresas.

Gydymui siūlyčiau vartoti nesteroidinius vaistus nuo uždegimo (ibuprofeną, paracetamolį ir kt.), taip pat vaistažolinius preparatus nuo nervinės įtampos ir nemigos (Benosen, Persen ir kt.). Dėl tikslesnių gydymo rekomendacijų pasitarkite su šeimos gydytoju arba neurologu.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.