Data: 2020.09.29 06:43
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Kas yra kardija? Ar normalu, kad ji uždara?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2016-12-03 00:02:07

Klausimas. Atlikus gastroskopinį tyrimą į diagnozės lapą įrašyta, kad kardija uždara. Ar tai patologija? Kas yra kardija ir kokia yra jos normali būklė - uždara ar atvira? Vytas.

© Fotolia.com

Atsako LSMU ligoninės Kauno klinikų Gastroenterologijos klinikos Endoskopijų skyriaus vadovas gastroenterologas prof. dr. Kęstutis Adamonis

Kardija yra virškinimo vamzdelio dalis. Ji jungia stemplę su skrandžiu. Kardija dažnai vadinama skrandžio kardialine dalimi – tai įeiga, kuri reguliuoja maisto patekimą iš stemplės į skrandį. Ji jungia stemplę su skrandžiu.

Virš kardijos yra struktūra, vadinama gastroezofaginiu sfinkteriu ar kardijos sfinkteriu. Šis vožtuvas - raumeninis sfinkteris - leidžia maistui pereiti per stemplę ir žemyn į skrandį. Šių raumenų susitraukimas uždaro skrandžio viršutinę dalį ir neleidžia skrandžio turiniui grįžti atgal į stemplę. Problemos gali kilti, kai šis vožtuvas tinkamai neveikia. Tada rūgštys iš skrandžio gali patekti į stemplę. Ši būklė yra žinoma kaip gastroezofaginis refliuksas, paprastai vadinamas rėmeniu arba rūgšties refliuksu.

Išvada: endoskopinio tyrimo metu normalus radinys - uždara kardija.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.