Data: 2020.10.01 08:26
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Kas slepiasi po gydytojo dermatovenerologo pavadinimu?

Šaltinis: vlmedicina | 2020-07-02 10:45:24

Dažnas lietuvis pasiklysta gausybėje gydytojų specialybių pavadinimų, kuriuos kartais sunku net ištarti. Kaip juose nesusipainioti ir atskirti urologą nuo venerologo ar dermatovenerologą nuo dermatologo? Skaitykite toliau ir sužinosite, kuo šie gydytojai skiriasi bei kada į juos kreiptis.

Dermatovenerologas dermatoskopu apžiūri odos darinį. © VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) asociatyvioji nuotr.

Gydytojas dermatovenerologas - kas jis?

Gydytojas dermatovenerologas yra sudėtinis dviejų gydytojų tipų pavadinimas - dermatologo ir venerologo. Šio tipo gydytojai specializuojasi odos bei lytiniu keliu plintančių ligų srityje. Dermatovenerologo specialybė atsirado labai seniai, todėl pasaulyje jau sukaupta begalės žinių, kuriomis medikų bendruomenė nuolat dalijasi.

Gydytojas dermatovenerologas gydo tiek moteris, tiek vyrus. Apsilankymo metu gydytojas ne tik skiria gydymą, bet ir pataria, kokių veiksmų imtis, kad būtų išvengta pasikartojančių reiškinių.

Kuo skiriasi dermatovenerologas nuo urologo, dermatologo ar venerologo?

Kaip jau minėta pradžioje, gydytojas dermatovenerologas susideda iš dviejų atskirų specialybių - dermatologo ir venerologo. Dermatologai specializuojasi ir gydo odos problemas, tokias kaip karpos, apgamai, odos uždegimas, alerginiai ir kiti bėrimai. Venerologai specializuojasi vyrų ir moterų lytinės sistemos sutrikimų srityje.

Lytiškai plintančios ligos gali būti chlamidiozė, sifilis, gonorėja bei daugybė kitų. Neretai kaip jų simptomas pasireiškia dažnas šlapinimasis, įvairūs bėrimai ant lytinių organų.

Tuo tarpu urologai gydo šlapimo trakto ligas bei su juo susijusias problemas. Urologai taip pat gydo vyrų lytinių organų ligas bei padeda nustatyti prostatos ar erekcijos sutrikimus bei atlieka urologinės sistemos operacijas.

Visi šie gydytojai gali dirbti tiek su moterimis, tiek su vyrais, tačiau dažniausiai pacientai renkasi tos pačios lyties specialistą dėl visuomenėje vyraujančių stereotipų ir susivaržymų.

Dermatovenerologo konsultacija padeda palaikyti lytinę sveikatą

Laiku suteikta dermatovenerologo konsultacija padės palaikyti lytinę sveikatą bei maksimaliai mėgautis lytiniu gyvenimu. Jei pastebite bet kokius pasikeitimus, būtinai nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Jis nustatys to priežastis ir paskirs efektyvų gydymą.

Daugiau informacijos galite rasti https://www.homosanus.lt/gydytojas-dermatovenerologas

Reklama

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.