Data: 2020.12.01 14:28
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Kaip suvaldyti neigiamas reakcijas?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2016-09-30 00:02:05

Klausimas. Kartais, kai kas nors labai suerzina, pagaunu save viduje ar, kai niekas negirdi, nusikeikiant garsiai, tačiau labai noriu atprasti nuo tokios savo reakcijos. Kaip tai padaryti? Ar įmanoma savo reakcijas kontroliuoti? Rita.

© Algirdo Kubaičio nuotr.

Atsako psichologė Viktorija Gončarova

Norint kontroliuoti savo reakcijas, reikia išmokti kontroliuoti savo mintis. Pastebėkite, kokios situacijos erzina bei išprovokuoja pyktį. Paklauskite savęs, kas tose situacijose erzina ir kodėl. Atsisėskite ramioje vietoje, užmerkite akis, susikoncentruokite ir pajuskite tą susierzinimą. Paklauskite savęs, kokia situacija praeityje išprovokuoja neigiamą reakciją. Situacija gali būti ir iš vaikystės. Patirtus vaizdus bei prisiminimus transformuokite į teigiamus, šviesius, taip, kaip norėtumėte, kad būtų. Jeigu prisiminimas buvo skausmingas, verta kartoti keletą kartų, kol pajausite lengvumą ar šilumą. Tai padės atsilaisvinti nuo vidinio skausmo ir neigiama reakcija išnyks.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.