Data: 2020.11.24 17:06
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Kaip išsigydyti kojų nagų grybelį?

vlmedicina.lt | 2013-10-19 00:02:16

Koja
Redakcijos archyvo nuotr.

Klausimas. Niekaip nepavyksta išsigydyti kojų nagų grybelio. Apie metus tepiau „Locerylio“ laku bei „Exoderil“ kremu, tačiau nesėkmingai. Šiais metais vėl kreipiausi ir buvo paskirti vaistai „Terbifinas“, tačiau jau po 2 dienų prasidėjo pykinimas, pilvo skausmas, viduriavimas ir kraujavimas. Kodėl  taip greitai man prasidėjo šalutinis poveikis ir ar taip gali būti (taip pat jau 5 metus geriu tik kontraceptinius vaistus dėl ginekologinės ligos). Kuo galėčiau dar išsigydyti kojų nagų grybelį ir kodėl taip greitai man pasireiškė šalutinis poveikis? Audronė.

Atsako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Odos ir venerinių ligų klinikos gydytoja dermatovenerologė  Rūta Paulina Zarankienė

Vaisto pašalinis poveikis kiekvienam žmogui gali pasireikšti individualiai. Priklausomai nuo nagų pažeidimo laipsnio, grybelio rūšies, nagų grybeliui gydyti skiriami įvairūs priešgrybeliniai preparatai. Jums reikėtų kreiptis į dermatovenerologą, kuris įvertinęs nagų pakitimus skirtų atitinkamą gydymą.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.