Data: 2020.11.29 04:44
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Kaip išsigydyti išangės įplėšą?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2020-07-06 00:01:03

Klausimas. Prašau patarti dėl išangės įplėšos. Išangė pas mane labai jautri, bet taip, kaip dabar, dar nebuvo niekad. Buvo labai užkietėję viduriai, pasinaudojau namuose vandens klizma, ir jos plastmasiniu galiuku, matyt, pažeidžiau išangę. Dabar jau savaitę peršti, deginimo jausmas ir yra lyg mažas išorinis hemorojaus mazgelis... Tuštinuosi dažnokai, viduriai neužkietėję, kraujo nėra. Bet po pasituštinimo iš karto griaužia, perši. Dažnai apsiplaunu, naudojau Mastu tepaliuką, bet nieko ne geriau. Gerai tik naktį, kai miegu ir neinu į tualetą. Ryte po pirmo pasituštinimo vėl tas pats. Jau vargina net psichologiškai. Ačiū. Eglė, 50 m.

Albinas Tamošiūnas. Algirdo Kubaičio nuotr.

 

Atsako gydytojas proktologas-pilvo chirurgas Albinas Tamošiūnas

Išangės įplėšai gydyti reikalingi vaistai gaminami vaistinėje - gatavų tokių, kokių reikia, tiesiog nėra. Kaip natūralią pagalbą galite panaudoti šilto vandens voneles. Kad pasveiktumėte, to greičiausiai nepakaks, tačiau savijautą šiek tiek pagerinti turėtų.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.