Data: 2020.09.27 23:03
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Kaip išgydyti vyrą nuo alkoholizmo?

vlmedicina.lt | 2014-07-23 00:02:43

Klausimas. Kur galima koduotis nuo alkoholizmo? Reikia pagalbos mano vyrui. Rita, 35 m.

Gediminas Norvilas
Gediminas Norvilas. Algirdo Kubaičio nuotr.

Atsako  priklausomybių konsultantas Gediminas Norvilas

Jeigu Jūsų vyras pripažįsta girtavimo problemą ir ieško pagalbos, tai geriausia būtų, kad jis pats asmeniškai pasidomėtų apie įvairius priklausomybės nuo alkoholio gydymo ir sveikimo metodus bei pats pasirinktų, koks pagalbos būdas jam yra priimtinas.  Gydymosi nuo priklausomybės alkoholiui efektyvumas nemaža dalimi priklauso būtent nuo žmogaus domėjimo gydymosi galimybėmis bei asmeninių pastangų, renkantis pagalbos metodą. Tai reikštų, kad žmogus turėtų pats domėtis, pats pasiskambinti, pats suderinti gydymosi ar konsultacijų laiką. Kitaip tariant, prisiimti atsakomybę už savo problemų sprendimą.

Artimųjų parama reikalinga tik tam, kad paskatintų, padrąsintų, pritartų asmens pastangoms spręsti savo problemas, nes priklausomiems nuo alkoholio žmonėms būdingas neryžtingumas, baimė kreiptis pagalbos arba pagalbos atidėliojimas.


Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.