Data: 2020.11.27 14:19
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Jaučiant įtampą – niežti kūną, atsiranda pūkšlės

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2016-12-05 00:04:47

Klausimas. Kamuoja keistas odos niežėjimas ir bėrimas. Įprastai oda neturi jokių pažeidimų, jeigu esu užsiėmusi, neniežti. Tačiau juntant kad ir nedidelę įtampą (pvz., ruošiantis kur nors išeiti), pradeda niežtėti rankas (žemiau alkūnės, paskui - ir aukščiau jos, kartais ir pažastis). Jei niežulys nepraeina, pradeda niežėti ir kojas (šlaunis, blauzdas), kaklą. Pasikasius oda ne tik smarkiai parausta, bet ir kasymosi vietose lieka pailgi tarsi odos randai, primenantys operacinių siūlių žymes. Jei kasausi trumpiau, lieka įbrėžimai, tarsi būčiau susibraižiusi šakomis, nors kasydamasi odos nepažeidžiu. Nustojus kasytis po kokio pusvalandžio tie "randai", "įbrėžimai" ir paraudimai išnyksta, ir oda vėl lygi. Vidinėje šlaunų pusėje prie pat intymios kūno vietos ilgiau pasikasius atsiranda odos iškilimai, bet ne pailgos, o tarsi pūslės formų, bet jų pakraščiai būna nelygūs - ne kaip pūslių. Bet ir jie savaime išnyksta. Gyvenu mieste, bute, namuose auginame šunį ir katę. Esu alergiška metalui. Turiu antsvorio. Kas tai galėtų būti? Lina, 39 m.

© Fotolia.com

Atsako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Odos ir venerinių ligų klinikos doc. dr. Vesta Kučinskienė

Iš jūsų pasakojimo galima spręsti, kad jus vargina niežėjimas ir pūkšlės. Šie simptomai būdingi dilgėlinei. Dilgėlinės priežasčių gal būti labai įvairių. Svarbiausia atkreipti dėmesį į maistą (ypač citrusinius, medų, žuvį, kiaušinius, šokoladą, riešutus, chalvą ir kt.), vartojamus vaistus ar papildus, kontraceptines tabletes, kvapus, kontaktinius alergenus, netgi stresą, fizinius veiksnius (šaltį, karštį) ir t.t. Ūmi dilgėlinė gydoma antihistamininiais vaistais. Galima vartoti bilastino tabeletes (20 mg, kartą per dieną 10 dienų ir ilgiau, jei vargina simptomai). Receptą išrašys gydytojas.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.