Data: 2020.11.26 18:10
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Iš Latvijos atgabenta donorinė širdis

vlmedicina.lt | 2015-12-13 11:14:02

Nacionalinis transplantacijos biuras prie SAM informuoja, kad šiuo metu Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose vyksta širdies transplantacija. Donorinė širdis atgabenta iš Rygoje (Latvija) esančios klinikos.

Naktinis skrydis
Naktinis skrydis

Donorinės širdies paieška buvo paskelbta, Lietuvoje atsiradus recipientui vaikui, kuriam būtina skubi šio organo transplantacija. Dėl skubios donorinės širdies poreikio buvo kreiptasi į kaimynines šalis (Latviją, Estiją, Lenkiją), paieška buvo paskelbta ir tarptautinėje FOEDUS (Facilitating Exchange Of Organs Donated In Eu Member States) IT sistemoje, kuriai priklauso 26 Europos Sąjungos šalys.

Biuro koordinatorius pranešimo apie donorą sulaukė šeštadienio, gruodžio 12-osios, rytą. Buvo susisiekta su gydytojais kardiochirurgais – ar šis donorinis organas tiks recipientui. Gavus teigiamą atsakymą, buvo laukiama donoro artimųjų sutikimo donorystei. Kai mirusio donoro artimieji sutiko dovanoti širdį transplantacijai, prasidėjo tarptautinio donorystės proceso organizavimas.

Į Rygoje esančią ligoninę gydytojų transplantologų komanda išskrido Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparniu apie 18 valandą. Visą procesą koordinavo Biuro koordinatoriai – vienas vyko į Latviją kartu su chirurgų brigada, kitas koordinavimą tęsė Vilniuje. Eksplantavusi (paėmusi) donorinę širdį, gydytojų brigada apie 23.40 val. grįžo į Santariškių klinikas, kur operacinėje operacijai jau buvo paruoštas recipientas.