Data: 2020.11.26 03:51
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Inksto akmenligė: labai skauda, vaistai nepadeda

vlmedicina.lt | 2014-02-19 00:02:41

Klausimas. Gyvenu Anglijoje ir prieš 3 savaites man nustatė kairiojo inksto akmenligę (2 akmenys 3 mm). Išrašė paracetamolio, diclofenaco, diffundoxo, sakė,  jog akmenys patys išeis laukan, bet nieko... Skausmas žvėriškas, o gydytojai į emigrantus net nekreipia dėmesio. Nežinau, ką daryti, daktare, prašau padėti man. Gal ką pasiūlysite? Pagarbiai, Ineta.

Marius Jasėnas
Marius Jasėnas. Algirdo Kubaičio nuotr.

Atsako Klaipėdos universitetinės ligoninės gydytojas urologas Marius Jasėnas

Inkstų akmenys iki 5-6 mm (kartais iki 7-8 mm) gali pasišalinti patys, o aprašytu atveju - apie 3 mm - turėtų be didesnio vargo (jeigu tikrai tiksli diagnozė). Jei akmuo netolygus, yra anatominiai didesni šlapimtakio susiaurėjimai, jie gali užkimšti inkstą, migruodami į šlapimo pūslę, ir sukelti priepuolinius skausmus. Svarbu įvertinti klinikinius duomenis (karščiavimas, skausmo intensyvumas), kraujo tyrimus, ar nėra uždegimo požymių (BKT, CRB), ar echoskopijos, RO tyrimo (su kontrastavimu) metu nerandamas inksto išsiplėtimas. Jei tyrimai be ryškių pokyčių , analgetikai (diklofenakas, nimesulidas), praplečiantys šlapimtakį vaistai (tamsulosin 0,4 mg dienoje), karšta vonia, skysčių padidintas kiekis dažnai būna efektyvus. Nesant efekto, reikėtų pakartotinės specialisto konsultacijos.

VLmedicina

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.