Data: 2020.11.23 22:18
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Informologijos specialisto svajonė – nuosavas masažo salonas Vilniuje

Viktorija Liauškaitė | Šaltinis: vlmedicina | 2019-06-11 16:45:46

34 metų Richardas Marus prieš septynerius metus Vilniaus universitete baigė informologiją. Komunikacijos ir informacijos bakalauro laipsnį turinčiam specialistui po ilgų darbo valandų prie kompiuterio ekrano masažo hobis padėjo rasti atokvėpį kūnui ir sielai.

Richardas Marus. Asmeninio archyvo nuotr.

Įgijęs masažuotojo profesinę kvalifikaciją VšĮ Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centre, jis gilino gydomojo ir kitas masažo technikas tiek Lietuvoje, tiek užsienyje: Kipre, Vengrijoje, Jungtinėje Karalystėje. Kaip teigia Richardas, masažuotojo specialybė gera tuo, kad galima dirbti ir po pagrindinio darbo; bendrauti su pacientais, atlikti procedūras namuose; atidaryti savo kabinetą ar saloną.

Pašnekovo teigimu, Lietuvoje į masažo procedūras dažniausiai ateina žmonės, kurie skundžiasi įvairiais skausmais, sukeltais sėdimo darbo, ilgai praleisto laiko prie kompiuterio, televizoriaus, automobilio vairo. Tačiau yra ir tokių, kurie ateina tiesiog atsipalaiduoti. Darbo praktikoje populiariausi sprando, kaklo ir nugaros gydomieji masažai.

„Ištyręs rinką atradau, kad Lietuvoje labai trūksta centrų, privačių kabinetų, kuriuose būtų atliekamos ne tik grožio, bet ir gydomosios masažo procedūros, – mintimis dalijasi Richardas. – Todėl sveikatinimo verslo kūrimo patirties pagal „Erasmus jauniesiems verslininkams“ programą tris mėnesius sėmiausi antreprenerės Jelenos Šilovos Rygoje įkurtoje ir sėkmingai grožio ir sveikatinimo sektoriuje veikiančioje įmonėje „SIA Innovita“, - sako Richardas.

Per verslo vizito laikotarpį jam pavyko išsamiai susipažinti su įmonėje teikiamomis grožio ir sveikatinimo procedūromis, pradedant masažais ir baigiant prabangiomis vandens procedūromis.

„Visas minėtoje įmonėje atliekamas masažo procedūras labai gerai žinau iš savo praktikos, tačiau buvo viena naujovė, į kurią per tuos mėnesius teko pasigilinti. Tai – „Aqua bike“ hidromasažo (vandens masažo) procedūra, – aiškina projekto dalyvis. – Nuo klasikinio hidromasažo procedūros ji skiriasi tuo, kad į hidromasažo vonią yra integruotas dviratis. Žmogus vandenyje atsisėda ant specialaus dviračio ir mina jo pedalus pagal nustatytą programą. Tuo pat metu klientas yra veikiamas dar ir hidromasažo. Vakarų Europoje „Aqua bike“ yra labai populiari ir efektyvi priemonė, padedanti kontroliuoti kūno svorį ir reabilituoti visą organizmą po traumų ar operacijų.“

​"Aqua bike“ hidromasažo (vandens masažo) procedūra. Autorės nuotr.

R. Marus sako, kad šiuo metu yra labai susidomėjęs prancūzų sukurtos „Aqua bike“ inovacijos pritaikymo galimybėmis atliekant sveikatinimo procedūras, todėl per tuos tris mėnesius teko nemažai domėtis šio gaminio techninėmis ir kitomis charakteristikomis, susipažinti su inovacijos „Aqua bike“ kainodara ir finansinėmis ataskaitomis, paraleliniais pardavimais, kurių metu klientas nusiperka ne tik „Aqua bike“ procedūros kursą, bet ir anticeliulitinį masažą, anticeliulitinį įvyniojimą-masažą ir papildomai gauna gerą nuolaidą specialiam kremui. Norint pagerinti procedūrų efektyvumą, pasiūlomas individualios mitybos ar svorio korekcijos plano parengimas.

Pasak pašnekovo, įmonės „SIA Innovita“ vadovė Jelena Šilova yra baigusi marketingą, todėl savo įmonėje puikiai taiko šiuolaikinius marketingo metodus, ko taip pat teko iš jos pasimokyti. Vienas iš puikių pavyzdžių – įmonės dalyvavimas pasaulinėje klientų lojalumą skatinančioje sistemoje „Cash Back“, kuri jungia daugelį pasaulio valstybių. „Cash Back“ sistema naudinga įmonei, nes ji pritraukia klientus neinvestuojant didelių pinigų į aktyvias marketingo kampanijas; o klientas savo ruožtu su šia kortele gauna nuolaidas prekėms ir paslaugoms ir kaupia papildomus taškus savo kortelėje, kurie paskui jam sugrįžta pinigais. Daugiau informacijos apie „Cash Back“ sistemą visi besidomintys gali sužinoti paspaudę nuorodą https://www.cashbackworld.com/lt“, – Latvijos įmonėje įgyta patirtimi dalijosi Richardas.

Richardui dalyvavimas projekte buvo labai naudingas, ir jo metu įgytas žinias ir patirtį jis planuoja pritaikyti Lietuvoje – kitais metais Vilniuje atidaryti nuosavą masažo saloną, kuris teiks įvairias sveikatinimo procedūras, siūlys gydomuosius savimasažo kursus. Žmogus, nusipirkęs šias priemones ir išklausęs glaustą masažo teoriją, galės pats tinkamai atlikti nesudėtingus masažus sau, šeimos nariams. Taip pat įmonės veikloje bus panaudotos šiuolaikinės IT priemonės: paslaugas bus galima užsisakyti internetu, matyti specialistų užimtumą. Šiuo metu pašnekovas rengia projektą Europos Sąjungos paramai gauti pagal Kaimo plėtros 2014–2020 m. programos veiklos sritį „Parama ekonominės veiklos pradžiai“.

 

 

 

 

Europos Sąjungos iniciatyva

GA No784978 - ENGI4NE-2-COS-EYE-2017-4-01 projektas

Šio straipsnio turinys neatspindi oficialios Europos Sąjungos nuomonės. Atsakomybė už informaciją ir nuomonę, išreikštą straipsnyje, visiškai priklauso autoriui.

 

Reklama