Data: 2020.10.19 19:29
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Hialurono rūgštis kelio sąnariui: ar ilgai ji veiksminga?

2012-08-14 00:01:07

Markas Fiodorovas
Markas Fiodorovas. Algirdo Kubaičio nuotr.

Klausimas. Norėjau paklausti apie hialurono rūgštį. Kuriam laikui ji, suleista į kelio sąnarį po artroskopinės operacijos, išlieka veiksminga? Ar organizmas pripranta prie jos ir kas kiek laiko reikėtų šią procedūrą kartoti? Ar Lietuvos vaistinėse galima nusipirkti hialurono rūgšties turinčių preparatų, ar juos reikia pirkti tiesiogiai iš gydymo įstaigos, kurioje buvo atlikta operacija?

Atsako gydytojas ortopedas traumatologas Markas Fiodorovas

Hialurono rūgštis  yra leidžiama į  sąnarį, kai yra kremzlių pažeidimas.  Leidžiama vieną kartą metuose, priklausomai nuo gamintojo – reikia  nuo vienos  iki  penkių  ampulių. Pagal literatūrą,  hialurono rūgštis  cirkuliuoja sąnaryje apie vienerius metus,  pripratimo nebūna.  Kiekvienas gydytojas gali pasirinkti skirtingą gamintoją, atsižvelgdamas  į  gautus rezultatus. Vaistas dažniausiai parduodamas ligoninių vaistinėse arba perkamas tiesiai iš vaistą platinančios firmos.

vlmedicina.lt

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.