Data: 2020.09.25 06:14
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Geriant antibiotikus – gausus prakaitavimas

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2017-08-08 00:05:39

Klausimas. Paskutines 4 dienas turėjau labai aukštą temperatūrą ir skaudėjo gerklę. Gydytojo rekomendavimu paracetomolio reikėjo vartoti kas 4 valandas. Temperatūra pakyla, išgeriu paracetamolio ir vėl nukrenta; po 4 val. temperatūra vėl 39 ir taip 4 dienas. Ketvirtą dieną išrašė antibiotiko penicilino. Keista tai, kad prieš miegą išprakaituoju tiek, lyg būčiau turėjęs 39 laipsnius temperatūros ir išgėręs paracetamolio. Drabužiai nors gręžk. Bet temperatūros neturiu ir negeriu paracetamolio. Viskas, ką šiuo metu vartoju, tai gydytojo paskirtą antibiotiką. Ar toks gausus prakaitavimas normalus? Gintaras, 32 m.

Birutė Jankuvienė. © VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Atsako šeimos gydytoja Birutė Jankuvienė

Sprendžiant iš jūsų pasakojimo, jūs sirgote pūlinga angina. Tikrai normalu, kad vartojant antibiotiką būna gausus prakaitavimas. Juolab kad dabar yra vasara, prakaituojama ir be ypatingesnių susirgimų. Sunerimti reiktų, jeigu prakaitavimas užsitęstų ilgesnį laiką.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.