Data: 2020.09.30 18:55
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Dietiniai gazuoti gėrimai padidina riziką susirgti silpnaprotyste

2017-04-24 12:20:02

Naujo tyrimo rezultatai parodė, kad kiekvieną dieną dietinius gazuotus gėrimus vartojantys žmonės yra beveik tris kartus labiau linkę susirgti silpnaprotyste.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Pagal naujo tyrimo rezultatus, dirbtinai saldintus gėrimus reguliariai vartojantys žmonės taip pat yra labiau linkę patirti insultą, tačiau įprastiniai šių gėrimų pakaitalai nėra susiję su didesne insulto ar silpnaprotystės rizika.

Vis dėlto mokslininkai įspėjo nelaikyti saldžiųjų gazuotų gėrimų kaip sveiko pasirinkimo, teigdami, kad gali egzistuoti kol kas nepastebėtas ryšys tarp šių gėrimų vartojimo ir silpnaprotystės bei insulto.

Šio tyrimo metu priežastinis ryšis tarp dietinių gėrimų ir silpnaprotystes nebuvo nustatytas, tačiau ankstesnis tyrimas parodė, kad dirbtiniai saldikliai gali pažeisti kraujagysles.

Bostono universiteto (angl. University of Boston) mokslininkai septynerius metus analizavo daugiau nei 4 000 žmonių mitybos įpročius ir tuomet dar dešimtmetį stebėjo jų sveikatą.

Jie išsiaiškino, kad žmonės, kurie mažiausiai vieną kartą per dieną gėrė dirbtinai saldintus gėrimus, buvo 2,9 karto labiau linkę susirgti Alzheimerio liga ir tris kartus – patirti insultą nei tie, kurie šių gėrimų nevartojo.

Amerikos širdies asociacijos Mitybos komiteto (angl. American Heart Association‘s Nutrition Committee) buvusi pirmininkė profesorė Rachel Johnson pareiškė: „Mes žinome, kad pridėtinio cukraus apribojimas yra svarbi strategija sveikai mitybai ir sveiko kūno svorio palaikymui ir kol sužinosime daugiau, žmonės dirbtinai saldintus gėrimus turėtų vartoti atsargiai.“

„Šiuos gėrimus vartoja diabetu sergantys arba norintys numesti svorio žmonės, tačiau mes skatiname juos pakeisti vandeniu, neriebiu pienu arba kitais gėrimais be saldiklių“, - pridūrė mokslininkė.