Data: 2020.10.20 08:57
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Besaikis televizoriaus žiūrėjimas susijęs su psichikos sutrikimais

vlmedicina.lt | 2015-11-27 00:01:18

Gali būti, kad dažnai ir ilgai žiūrintieji televizorių rizikuoja smarkiai pakenkti savo psichikos sveikatai, skelbia atlikto tyrimo išvados.

Televizorius
© Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) nuotr.

Grupė mokslininkų panoro išsiaiškinti, kaip jaučiasi žmonės, neribotą laiką praleidžiantys prie televizoriaus ekrano. Tyrimo metu 406 dalyvių buvo paprašyta registruoti, kiek laiko kas vakarą jie žiūri televizorių, ir fiksuoti, kokia būna jų savijauta, - rašoma medicaldaily.com.

Paaiškėjo, kad 77 proc. dalyvavusių apklausoje televizorių kas vakarą žiūrėjo bent dvi valandas, nemaža dalis - dar ilgiau.

Išanalizavus dalyvių pateiktą informaciją apie jų savijautą, nustatyta, kad tie, kurie žiūrėjo televizorių bent dvi valandas, jautėsi labiau prislėgti ir kamuojami nerimo nei tie, kurie prie ekrano praleido mažiau laiko.

Tačiau viena iš tyrimą atlikusių mokslininkių dr. Monika Karmarkar sako, jog lieka neaišku, ar depresija, nerimas ir stresas skatina ilgiau rymoti prie televizoriaus, ar būtent televizoriaus žiūrėjimas turi įtakos šių psichikos sutrikimų atsiradimui.

Kaip bebuvę, tyrimo išvados skelbia viena - ryšys tarp televizoriaus žiūrėjimo ir psichikos sutrikimų yra.

O tai, ar depresija ir nerimas susiję būtent su televizijos laidų, filmų turiniu, ar su televizoriaus žiūrėjimu, kaip nejudria, pasyvia veikla, lieka tolesnių tyrimų objektas.


VLmedicina.lt