Data: 2020.08.06 14:02
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Bendraujant su žmonėmis kankina gausus prakaitavimas

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2013-11-18 00:02:54

Klausimas. Man 14 metų. Mane labai kankina gausus prakaitavimas. Nemalonu užsiimti kokia nors veikla, kur yra žmonių, negaliu pasitikinčiai bendrauti su bendraamžiais. Tai labai kankina mane. Išbandžiau labai daug antiperspirantų ir niekas nepadeda. Prisižiūriu mitybą, higieną, rūbus, bet nepadeda. Tačiau, keisčiausia, beveik iš viso neprakaituoju namuose, o pradedu labai gausiai prakaituoti išėjusi iš namų, kai susitinku bendraamžius, didelio susibūrimo vietose, vakarėliuose, ypač mokykloje ar bendraujant su bet kokiais žmonėmis. Labai prašau patarti, ko reikėtų imtis, kad atsikratyčiau šios nemalonės, nes šis labai gausus prakaitavimo etapas tęsiasi jau ilgai, gal 3,4 metus ar net daugiau. Luka, 14 m.

Rita Seniūnaitė
Rita Seniūnaitė. Algirdo Kubaičio nuotr.

Atsako šeimos gydytoja Rita Seniūnaitė

Tai sudėtingas atvejis, sunku pasakyti, ar tikrai yra fiziologinė problema. Vertėtų dėl visa ko pasitarti su dermatologu dėl galimos grybelinės infekcijos, kuri sukelia prakaito kvapą, taip pat su endokrinologu. Išsiaiškinti tai, kas sukelia šį sutrikimą, turėtų padėti tėvai. Tai, kad namuose neprakaituojama, šį sutrikimą galimai sukelia stresas, nerimas, gali būti jautresnė nervų sistema. Bet gali būti ir taip, kad namuose atsipalaiduojama, ir nors taip pat prakaituojama, tiesiog taip hiperaktyviai nereaguojama į savo kvapą, nekreipiama dėmesio.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.